Адаптогени у повсякденному житті – що це і для чого вони потрібні?

Адаптогени у повсякденному житті – що це і для чого вони потрібні?

адаптогены, адаптогени

Уже кілька років слово “адаптоген” не виходить з нашого побуту. Спочатку використання адаптогенів стало широко поширене в США і не так давно цей тренд дійшов до нашої країни. Що таке адаптогени, і які з них уже зараз можна приймати, а головне – для чого, ми розберемося далі.

Не викликає заперечень той факт, що стрес – одна з головних проблем сучасності. На боротьбу з ним направлено багато терапевтичних програм, з ним нам допомагають боротися фітнес-тренери та дієтологи, психологи і гуру медитацій. Адаптогени – ще один спосіб навчити організм боротися зі стресом, використовуючи власні ресурси. Саме вони відновлюють внутрішній баланс в організмі після пережитого стресу. Їх основними союзниками є наднирники, які контролюють рівень гормонів стресу в організмі – а саме кортизолу та адреналіну.

Ми знаємо, що кортизол здатний підвищувати рівень цукру в крові і стимулює використання глюкози нашим мозком. Адреналін же, навпаки, може підвищувати тиск, посилювати витрати енергії. Цілком природно, що для організму такі інтенсивні процеси – не норма, вони виснажують його і вимагають відновлення. Адаптогени ж допомагають прийти організму в норму. Повернути людині спокій та внутрішній баланс сил.

Що змінюється після початку прийому адаптогенів?

  • Стає легше вставати зранку.
  • До вечора немає сильної втоми, якщо раніше ви її відчували.
  • Зменшується кількість застуд, організм легше переносить інфекції.
  • З’являється більше енергії для нових справ.
  • Поліпшується якість сну.

Звичайно ж, ці рослини і препарати не панацея від усіх недуг та розладів. Якщо вони не допомагають відчути себе краще – тоді потрібно здавати повний комплекс аналізів, в тому числі перевірити гормональний фон та вирішувати проблеми, підключаючи лікарів. Тому не менш важливо помічати зміни, які відбуваються в організмі і самопочутті. Як під час стресу, так і в звичайній життєвій ситуації.

Так що ж це за адаптогени?

Існує цілий ряд рослин, які відносять до адаптогенів. Одна з них – Родіола рожева. Завдяки своєму складу вона має відмінні антизапальні та антиоксидантні властивості. Також дуже цінна якість родіоли – покращувати здатність мозку використовувати кисень. Що прямо впливає на витривалість, здатність до запам’ятовування та уважність. Цей дивовижний “арктичний корінь”, як її називали в давнину, здатний підвищувати якість тренувань у спортсменів та навчання у студентів. І все це на тлі сприятливого впливу на весь організм в цілому.

родиолы экстракт, родиолы экстракт жидкий, родіоли екстракт, родіоли екстракт рідкий, rhodiolae extractum

Тому екстракт Родіоли рожевої від Української фармацевтичної компанії користується популярністю у людей різного віку. До складу кореневищ цієї рослини входять родіолозід, ефірні олії та дубильні речовини, яблучна, лимонна, щавлева та інші кислоти, стерини, вуглеводи (глюкоза і сахароза), ліпіди та ін. Тому екстракт кореневищ родіоли рожевої від УФК тонізує організм, покращує фізичну витривалість, допомагає боротися з гірською хворобою та кисневим голодуванням, знімає стресове навантаження, регулює обмінні процеси в організмі.

Як тонізуючий засіб він не надає організму негативного впливу, але перед прийомом потрібно ознайомитися з інструкцією та порадитися з сімейним лікарем.

Стрес, зниження концентрації та пам’яті, астенічні стани можуть стати проблемою в повсякденному житті, погіршувати її якість та гальмувати досягнення очікуваних результатів. Саме в таких випадках рекомендується підтримати організм «силами природи», активізувати внутрішні ресурси і направити їх на відновлення та поліпшення працездатності. Як відомий адаптоген, родіола рожева здатна впоратися з такими завданнями.

Використовуйте її як свого помічника і будьте здорові!