Є цілий ряд вітамінів і жирних кислот, які здатні якщо не поліпшити, то як мінімум сповільнити процес погіршення пам’яті. До таких відносять вітамін В12, трав’яні добавки, такі як гінкго білоба, а також жирні кислоти, зокрема омега-3. Давайте розберемося, як вони впливають на здатність людини до запам’ятовування та що робити, щоб поліпшити цю здатність.
Вітамін B12
Про те, що існує зв’язок між низьким рівнем В12 (кобаламіну) та погіршенням пам’яті вченим відомо вже давно. З іншого боку, немає 100% гарантії, що пам’ять покращиться, якщо ви почнете приймати цю добавку. Як правило, дефіцит В12 зустрічається у людей з проблемами шлунково-кишкового тракту або у вегетаріанців. Також в зону ризику потрапляють люди старшого віку, так як у них знижується кислотність шлунка та здатність засвоювати певні вітаміни. Щоб отримувати в достатній кількості вітамін В12 натуральним шляхом потрібно, щоб у вашому раціоні регулярно була присутня риба та птиця. Вегетаріанці можуть використовувати збагачені вітамінами пластівці.
Вітамін Е
За деякими даними для літніх людей з метою поліпшення пам’яті корисно приймати вітамін Е, щоб уникнути розвитку хвороби Альцгеймера. Але насправді цей вітамін необхідний для всіх людей незалежно від віку. Також корисно його отримувати з їжі. Він міститься в таких продуктах як:
- горіхи;
- насіння;
- рослинні олії;
- зелені овочі, такі як шпинат та брокколі.
ОМЕГА-3
Існує багато доказів того, що є зв’язок між достатнім рівнем омега-3 в організмі та гарною пам’яттю. Однак в даний час дослідження на цю тему ще тривають. Варто зазначити, що для людини корисні такі види жирних кислот як DHA та EPA.
DHA – це один з основних типів жирних кислот омега-3, а EPA – інший. DHA та EPA найбільш сконцентровані в морепродуктах, таких як лосось і скумбрія, тому їх необхідно вводити в раціон якщо ви не хочете додатково приймати омега-3 у вигляді добавки.
Вітамін D
Рецептори вітаміну D знаходяться по всьому мозку та відіграють вирішальну роль у створенні спогадів. Крім того, відомо, що чим нижче рівень вітаміну D, тим вище ймовірність того, що ви відчуєте нудьгу і втому.
Щоб отримувати достатньо цього вітаміну потрібно більше гуляти на свіжому повітрі (не обов’язково під прямими променями сонця, як багато хто вважає) та збагачувати свій раціон такими продуктами як:
- Жирна риба (лосось та тунець);
- Гриби;
- Яйця (особливо жовток).
Ми бачимо, що є вітаміни, які просто необхідні нам для того, щоб мозок функціонував як годинник і не завдавав клопоту. Крім вітамінів також важливий сон та регулярні прогулянки, які корисні для загального стану організму, а значить – і пам’яті.
Але якщо вас турбує, що останнім часом стало дійсно складно запам’ятовувати інформацію, знизилася концентрація, доводиться довше залучатися до якогось процесу, щоб в ньому розібратися – рекомендуємо звернутися до лікаря та здати необхідні аналізи, які покажуть, чи є у вас дефіцити вітамінів або будь-які інші проблеми зі здоров’ям. Ви також можете приймати дієтичні добавки для поліпшення пам’яті, такі як ВАЗАВІТАЛ НЕЙРО. У його склад входить екстракт гінкго білоби, а також вітаміни С, Р, В1, В2, В6, В12. Вазавітал Нейро сприятливо впливає на мікроциркуляцію крові в тканинах та органах, покращує стан пам’яті, концентрацію уваги, здатність до навчання і аналізу інформації.
Перед прийомом препарату ми рекомендуємо ознайомитися з інструкцією та проконсультуватися з лікарем.