Дитячому організму дуже важливо отримувати всі необхідні мікро і макроелементи, адже від цього залежить його зростання та розвиток.
Діти особливо часто схильні до дефіцитів, адже робота їх внутрішніх систем далека від стабільної. Крім того, вони залежать від правильного режиму дня, збалансованого харчування, рухової активності. У періоди зростання часто виникають дефіцити того чи іншого елемента. І якщо недолік одних легко заповнюється харчуванням, то в деяких випадках без вітамінних добавок обійтися складно.
Сьогодні ми поговоримо про нестачу заліза у дітей. Залізо – дуже важливий для життя елемент. Він бере участь в процесах дихання та енергообміну, синтезує необхідні ферменти, впливає на відновні реакції в організмі. Ми знаємо, що велика частина заліза міститься в еритроцитах – червоних тілах крові. Завдяки їм гемоглобін утримує кисень в клітинах. Крім гемоглобіну, в нашому тілі є ще міоглобін – з’єднання заліза і білка, що відповідає за формування запасів кисню в організмі, а також його витрачання в процесі роботи серця та м’язової системи.
Що ж відбувається з дитячим організмом при нестачі заліза:
- Дитина стає млявою, швидко втомлюється;
- Стає розсіяною, може спостерігатися забудькуватість;
- При невеликому фізичному навантаженні з’являється задишка;
- Може спостерігатися порушення апетиту;
- З’являється блідість шкіри (а також губ, ясен та ін.).
Які ж причини нестачі заліза у дітей?
Найчастіше дефіцит виникає через неправильно підібране харчування. Зокрема, коли батьки “йдуть на поводу” у дітей і дають їм тільки ту їжу, яку вони люблять, забуваючи, що головна функція харчування – забезпечувати організм необхідними корисними елементами.
Мало просто прочитати, які продукти містять залізо, адже для його засвоєння потрібні також вітаміни А, С і B₁₂. Також знижений рівень заліза може виникнути після крововтрат. А також через наявність в організмі глистів.
Профілактика дефіциту заліза у дітей
Звичайно ж, легше попередити проблему, ніж виправляти. Тому на столі дитини повинні бути м’ясні продукти. Саме вони головне джерело добре засвоюваного заліза. Також обов’язково потрібно додавати в раціон яйця (якщо дитина не алергік), гречку, брокколі та кольорову капусту, обліпиховий чай. З фруктів корисними будуть гранати, персики, цитрусові, родзинки.
Варто також подбати, щоб дитина достатньо рухалася. Помірна фізична активність потрібна в будь-якому віці та позитивно впливає на організм в цілому.
Що робити, якщо нестача заліза вже виникла?
Якщо невелике зниження рівня заліза виявилося у дитини після здачі аналізу ви можете звернутися до препаратів, які легко відновлять його рівень, не порушуючи звичний спосіб життя дитини.
Одним з таких препаратів є ЖАЛІЗНЕ ВИНО від Української фармацевтичної компанії. Його призначають дорослим та дітям від 12 років, так як це вік активного зростання і саме в цей період найчастіше виникає анемія, в тій чи іншій мірі. Надлишок препарату не накопичується організмом, а виводиться природним шляхом, що говорить про мінімальну ймовірність передозування. Але застосовувати ЗАЛІЗНЕ ВИНО варто всеж таки згідно дозувань, прописаним в інструкції, якщо інше не призначено лікарем.
Також варто враховувати, що препарати, що підвищують рівень заліза потрібно приймати разом з вітаміном С, так як він сприяє хорошому всмоктуванню заліза.
Після прийому препарату “Жаліза Сахарат – Жалізне Вино” всмоктування заліза відбувається у дванадцятипалій кишці і в верхніх відділах тонкого кишечника. Його абсорбція не знижується в результаті взаємодії з компонентами їжі. Потрапивши в системний кровотік, залізо із сироватки крові переходить в тканини. Пізніше в кістковому мозку воно включається до складу гемоглобіну. У складі гемоглобіну залізо знаходиться в двовалентному вигляді, але саме тривалентне залізо стимулює утворення глобіну, що сприяє збільшенню гемоглобіну крові.
Заліза Сахарат – Залізне Вино можна приймати і для профілактики, особливо якщо дитина активно займається спортом або в її раціоні присутньо мало тваринної їжі. Дозування при профілактиці також прописані в інструкції.