ФАРМАКОНАГЛЯД

Головним завданням нашої компанії є розробка, створення, виробництво і випуск якісних, ефективних і безпечних лікарських засобів, відповідно до вимог міжнародних і національних стандартів. Здійснення контролю за безпекою лікарських засобів при їх медичному застосуванні в Україні регулюється наказом МОЗ України від 27.12.2006 № 898 "Про затвердження Порядку здійснення фармаконагляду». Для здійснення моніторингу ефективності та безпеки лікарських засобів в ТОВ «Українська фармацевтична компанія» існує відділ фармаконагляду, головною метою якого є - зниження ризику і збільшення користі для пацієнтів при застосуванні лікарських засобів.

Шановні колеги і споживачі лікарських засобів!

Якщо у Вас є інформація щодо побічних реакцій чи відсутності ефективності лікарських засобів, виробництва ТОВ "Українська фармацевтична компанія", пропонуємо Вам звернутися зручним для Вас способом:

1. Заповнити карту-повідомлення про підозрювану побічну реакцію чи відсутність ефективності лікарського засобу та відправити на e-mail: ufk@i.kiev.ua. Після отримання Вашого повідомлення наш співробітник зв'яжеться з Вами.
Завантажити форму для мед. працівника Завантажити форму для пацієнта2. Звернутися за телефоном гарячої лінії: 0-800-500-614.
Для консультації співробітники компанії доступні 24 години на добу/7 днів на тиждень.Уповноважена особа, відповідальна за фармаконагляд на ТОВ "Українська фармацевтична компанія»: Британ Оксана Валентинівна

Вся інформація, яку Ви нам надаєте, є конфіденційною і не підлягає розголошенню, крім випадків, встановлених законодавством.

Перед початком заповнення повідомлення про підозрювану побічну реакцію чи відсутність ефективності лікарського засобу, просимо Вас ознайомитися з основними поняттями і термінами в сфері фармаконагляду.

Терміни та визначення

Фармакологічний нагляд (фармаконагляд)

- це наукові дослідження і види діяльності, пов'язані з виявленням, оцінкою, розумінням і попередженням небажаних ефектів або інших проблем, пов'язаних із застосуванням лікарського засобу.

Побічна реакція

- будь-яка небажана негативна реакція, яка виникає при застосуванні лікарських засобів у звичайних дозах, рекомендованих для профілактики, діагностики та лікування захворювань.

Очікувана побічна реакція лікарського засобу

- це побічна реакція, характер або тяжкість проявів якої узгоджується з наявною інформацією про лікарський засіб (наприклад, з інструкцією чи з листком-вкладишем для медичного застосування лікарського засобу).

Непередбачена побічна реакція

- побічна реакція, характер або тяжкість якої не узгоджується з наявною інформацією про лікарський препарат, наприклад, з інструкцією для медичного застосування чи з листком-вкладишем, тобто йдеться про невідому реакцію на препарат.

Передбачена побічна реакція

- побічна реакція, характер або тяжкість проявів якої узгоджуються з наявною інформацією про лікарський засіб, вакцину, туберкулін в інструкції для медичного застосування зареєстрованого лікарського засобу/короткій характеристиці лікарського засобу, вакцини, туберкуліну.

Серйозна побічна реакція лікарського засобу

- будь-який несприятливий медичний прояв при застосуванні лікарського засобу (незалежно від дозування), який призводить до смерті, становить загрозу життю, вимагає госпіталізації або збільшення терміну госпіталізації, призводить до довготривалої або значної непрацездатності чи інвалідності або є вродженою аномалією чи вадою розвитку.

Несерйозна побічна реакція

- будь-яка побічна реакція, що не призводить до смерті, не становить загрози для життя, не вимагає госпіталізації або збільшення терміну госпіталізації, не викликає стійкої або значної непрацездатності чи інвалідності та вроджених аномалій чи вад розвитку та не має іншої важливої медичної оцінки.

Відсутність ефективності лікарського засобу

- відсутність лікувального дії препарату на перебіг і тривалість захворювання.

Реакції взаємодії

- реакції, що виникають на тлі прийому декількох лікарських засобів, які є наслідком їх взаємного впливу на фармакодинаміку і фармакокінетику один одного.

Виробник лікарського засобу

- юридична особа, яка здійснює хоча б один з етапів виробництва лікарського засобу, включаючи упаковку.

Підозрюваний лікарський засіб

- лікарський засіб, при призначенні якого існує причинно-наслідковий зв'язок між клінічними проявами будь-якої побічної реакції та його медичним застосуванням.

Номер серії

- характерна комбінація цифр (п'яти-, шести- або семизначна), яка ідентифікує серію. Наноситься на всі види упаковки.