Гінкго білоба: 5 унікальних властивостей.

Гінкго білоба: 5 унікальних властивостей.

Коли людина захворює – вона йде до лікаря. Вона практично завжди знає, до якого фахівця звернутися, і де його знайти. А ось якщо людина просто відчуває, що щось не в порядку, але ніяких симптомів, що чітко вказують на хворобу, немає? Що робити тоді? Втома, апатія, погіршення пам’яті, тривожність – вам знайомі якісь симптоми? Деякі можуть бути причиною недосипання, стресових ситуацій, а іноді вони ж вказують на більш серйозні порушення. Тому якщо такий стан тримається тривалий час – до лікаря потрібно звернутися обов’язково. Але для профілактики або зняття первинних симптомів можна оздоровити організм рослинними компонентами. Адже не дарма ж травам та рослинам довіряють вже багато століть поспіль. Тим більше, що доказова медицина часто не спростовує їх користь.

Про таку рослину і хочеться поговорити. Адже не просто багато століть, а не одне тисячоліття вона вважається еліксиром здоров’я та молодості. Дізналися, про яку рослину йдеться? Це гінкго білоба. Ми не стверджуємо, що ця рослина здатна допомогти від усіх бід, але її здатності впливати на людину відомі у всьому світі і часто використовуються лікарями разом з препаратами традиційної медицини. Давайте розберемося, що вміє гінкго.

Покращує самопочуття

У той час, коли занадто багато стресових ситуацій нас оточує, навіть здорова людина потребує підтримки нервової системи та мозку. Саме в такому випадку прийом екстракту гінкго білоба не буде зайвим. Дослідження впливу гінкго на пам’ять та мозкову діяльність, яке мало на увазі її прийом протягом 6 тижнів показало поліпшення в запам’ятовуванні та сприйнятті візуального матеріалу представниками досліджуваної групи. (Тут і далі – всі дослідження, що згадуються можна знайти на pubmed).

Боротьба з вільними радикалами

Гінкго містить високий рівень флавоноїдів і терпеноїдів, які відомі своїми сильними антиоксидантними здібностями. Антиоксиданти борються або нейтралізують руйнівну дію вільних радикалів в організмі людини, які в свою чергу прискорюють старіння організму.

Боротьба із запаленнями

Запалення – це частина природної реакції організму на травму або навіть вторгнення чужорідної речовини. Коли виникає запальна реакція, задіюються різні процеси імунної системи. Таким чином відбувається боротьба з чужорідним загарбником або подальше лікування пошкодженої ділянки. Варто відзначити, що хронічні захворювання також викликають запальну реакцію, тому постійно потребують контролю з боку лікарів. Більш того, сильне запалення, що виникає в процесі протікання хронічного захворювання, може призвести до повного пошкодження тканин і ДНК людини. Дослідження показали, що екстракт гінкго білоба здатний знизити маркери запалення. Вважається, що при таких захворюваннях гінкго буде корисним та знизить запалення:

  • Артрит;
  • Синдром роздратованого кишечника;
  • Деякі серцеві захворювання.

Поліпшення кровообігу та роботи серця

Ще одна здатність гінкго, за яку лікарі її рекомендують – збільшувати приплив крові до різних частин тіла. Деякі дослідження демонструють дію гінкго на здоров’я серця, мозку та профілактику інсульту. Такий ефект досягається завдяки здатності розширювати судини, і відповідно, збільшувати приплив крові до органів.

Зменшення симптомів деменції

Є ряд досліджень на предмет здатності гінкго білоби зменшувати занепокоєння, стрес та деякі симптоми, пов’язані з хворобою Альцгеймера. А також благотворно впливати на організм при зниженні когнітивних функцій, пов’язаних зі старінням.

Також дослідження показали, що при використанні екстракту цієї рослини в поєднанні з традиційною медициною можна збільшити функціональні можливості у людей з легкою формою хвороби Альцгеймера.

вазавитал, вазавітал, vazavital

Звичайно ж, лікування даних симптомів повинно відбуватися під контролем лікарів, тому призначати лікарські препарати собі самостійно не рекомендується. У той же час, ви можете уточнити у свого лікаря щодо прийому нових ліків від Української фармацевтичної групи – ВАЗАВІТАЛ. До складу препарату входить екстракт гінкго білоба (вміст флавонолглікозїдів – 20-27% та гінкголідів-білобалідів – 5,0-7,0%). Також в складі вітаміни Р, PP, В1, В2, B6, C. Як бачимо, препарат Вазавітал має дуже привабливий склад, але пам’ятайте, що не варто призначати собі ліки самостійно, це завжди повинен робити лікар, який знає історію вашої хвороби.