ГРЗ у дітей: чому профілактика краще, ніж лікування?

ГРЗ у дітей: чому профілактика краще, ніж лікування?

ОРЗ у детей, ГРЗ у дітей

У перший рік життя, особливо якщо дитина знаходиться не на грудному вигодовуванні, вона не може самостійно забезпечувати собі захист від інфекцій. Її імунна система ще не так добре розвинена, тому в першу чергу страждають антитіла, отримані від мами.

Після року малюк, взагалі, опиняється перед лицем величезного світу з усіма його мікробами практично один на один. Тільки серед збудників респіраторних інфекцій мікробів не одна сотня видів.

З них найстрашнішими для малюка є грип та аденовірусна інфекція. Саме вони можуть послужити причиною таких ускладнень як пневмонія, бронхіальна астма, енцефалопатія та інші. Тому навіть в маленькому віці рекомендується проводити вакцинацію від грипу, а для немовлят – якомога довше продовжувати грудне вигодовування.

І чим старшою стає дитина, тим з більшою кількістю мікробів їй доведеться стикатися. З трьох років, швидше за все, вона йде до дитячого садочку, де «обмін» мікробами з іншими дітьми відбувається ще активніше. Ось тут і потрібен сильний імунітет та турбота про здоров’я дитини з боку батьків.

Як вберегти дитину від ГРЗ?

Профілактика – найкращий спосіб уберегтися від ГРЗ, але як правильно її організувати? Є кілька рекомендацій, без яких точно не обійтися батькам.

Перше. Подбайте про те, щоб дитина була одягнена по погоді. Діти рухаються більше, ніж дорослі, тому і шарів одягу має бути на них стільки ж, або навіть менше. Добре, якщо в холодну пору року використовується термо одяг, який здатний регулювати теплообмін.

Друге. Регулярні прогулянки на свіжому повітрі. Іноді складно дотримуватися режиму, особливо в зимову пору року. Але прогулянки на свіжому повітрі вкрай важливі – дитина повинна отримувати достатню кількість вітаміну D, що також впливає на її імунітет.

Третє. Збагачення раціону вітамінами. Не тільки вітамін D потрібен для того, щоб дитячий організм міг протистояти ГРЗ. Інші вітаміни не менш корисні. Тому повноцінний раціон необхідний. Замість покупних солодощів краще використовувати запечені яблука та гарбуз, готувати відвари з обліпихи з додаванням лісових ягід (наприклад, заморожених). Багатим на вітаміни продуктом є пастила, до того ж, це частування дуже подобається дітям. Також буде корисно ввести в раціон відвар з шипшини та сухофруктів. Крім фруктів та овочів, дитині потрібно регулярно вживати молочні продукти (якщо у неї відсутня на них алергія). Особливо корисними вважаються живі йогурти, сир, закваски. Вони можуть поліпшити стан мікрофлори організму.

Четверте. Мікроклімат в приміщенні, де спить і грає дитина. Навіть якщо вам хочеться укутати її тепліше та зовсім не відкривати вікно, так як на вулиці мороз – слід утриматися від таких думок. Дитячу кімнату потрібно регулярно провітрювати (коли дитина знаходиться в іншій кімнаті). Крім того, важливо стежити за вологістю в приміщенні. Якщо вона недостатня – можна скористатися спеціальним приладом. Так дитині буде завжди комфортно дихати, слизові оболонки не будуть пересушеними, а значить, мікробам буде складніше потрапити всередину організму.

иов-малыш, іов-малюк, iov-maliuk

П’яте. Профілактика за допомогою гомеопатії. Фармацевтичні препарати здатні не тільки лікувати, але і запобігати ГРЗ. З цією метою створюються рослинні препарати, які зміцнюють імунну систему дитини. Таким являється «ІОВ-Малюк» від Української фармацевтичної компанії. Це гомеопатичні гранули, які призначають як для лікування при аденоїдах, респіраторних захворюваннях, так і для профілактики частих простудних захворювань у дітей старше 3 років. До складу препарату входять йод та рослинні екстракти туї західної, ягоди барбарису звичайного, сідача пронзенолистного. Він також має протизапальний ефект, тому ефективно справляється з хронічним тонзилітом, запальними процесами в мигдалинах. Завдяки своїй рослинній основі, ІОВ-Малюк УФК безпечний для дітей. Його також часто застосовують у комплексній терапії разом з фізіотерапією або іншими ліками в разі потреби.