По мірі того, як діти дорослішають, вони можуть зустрічатися з великою кількістю бактерій та вірусів. І деякі з них спричиняють різні захворювання. Наприклад кашель – одна з найпоширеніших дитячих проблем.
Причиною захворювань верхніх дихальних шляхів можуть стати різні вірусні інфекції, а сам кашель може тривати до місяця навіть після одужання. Тобто кашлем не варто нехтувати, якщо ви вже почули його у дитини, але й панікувати в ту саму хвилину не слід. Що найкраще зробити, то це розібратися, яка причина кашлю.
На що звертати увагу батькам?
Короткочасний кашель може пройти так само, як і почався – раптово. У перші дні дитина може відчувати втому, запаморочення. Іноді такий кашель може вказувати на алергію, тому уважно простежте, коли малюк починає кашляти, чим він був зайнятий перед цим. Але навіть якщо це алергічний кашель батькам слід розуміти, що він завдає чимало неприємностей – заважає спокійному сну, відволікає від повсякденних (безперечно, важливих для дитини) справ, викликає неприємні фізичні відчуття. Тому важливо зняти ці симптоми та допомогти дитині.
Але у той же час кашель корисний. Адже такі скорочення м’язів допомагають дитині позбутися слизу, що забиває ніс та горло, і тим самим полегшують його стан. Питання лише у тому, як правильно лікувати кашель у дітей та які засоби можуть допомогти у комплексі?
Як лікувати кашель вдома?
Немає достовірних даних, що всі засоби, що продаються в аптеках, від кашлю – діють позитивно на організм малюка. Проте при гострих нападах кашлю просто необхідно полегшити стан дитини. У такі моменти добре, якщо під рукою буде Мікстура дитяча від кашлю зі своїм сприятливим складом. Екстракти алтейки та солодкового кореня – запорука ефективності та безпеки. Саме тому мікстура дозволена для прийому дітям від 2 років.
Додайте мед у свій комплекс лікування. Якщо дитина не алергік, мед допоможе полегшити напади кашлю. Існує думка, що мед набагато корисніший при кашлі, ніж більшість ліків, які виписує вам лікар. Головне пам’ятати, що дітям до року мед заборонено.
Споживати багато рідини – ще одне правило, яке важливо дотримуватись при кашлі у дитини. Можна змішати теплу воду, мед і лимон (сік), щоб отримати підбадьорливий напій, який допоможе позбутися неприємних відчуттів у горлі.
Для полегшення стану порожнини носа закапайте його соляним розчином.
Як бачимо, при дитячому кашлі, який не супроводжується високою температурою та іншими симптомами, що викликають занепокоєння (судоми, киснення очей тощо) потрібно мати під рукою один лікарський засіб зі складом, якому ви довіряєте (у нашому випадку – це Мікстура дитяча від кашлю від Української фармацевтичної компанії) та улюблені продукти, які використовуються щодня для приготування їжі – сіль, воду, лимон. А ще – оточіть дитину турботою та любов’ю. І нехай ваш малюк швидше одужує.