Холедіус: новий рослинний препарат для лікування хронічного панкреатиту та холециститу.

Холедіус: новий рослинний препарат для лікування хронічного панкреатиту та холециститу.

панкреатит, холецистит

Патологія жовчовивідних шляхів займає одне з центральних місць у сучасній гастроентерології та за частотою поступається лише захворюванням серцево-судинної системи. Дискінезію жовчного міхура відзначають у кожної п’ятої дорослої людини. Основою формування даної патології біліарної системи в більшості випадків є функціональні порушення, які широко поширені, особливо в промислово розвинених країнах (Анохіна Г.А. та співавт., 2014). В даному контексті особливо актуально звернути увагу на новий препарат ХОЛЕДІУС, який представляє ТОВ «Українська фармацевтична компанія».

Серед біліарної патології хронічний холецистит займає центральне місце. Лікування цього захворювання, як правило, консервативне, спрямоване на купірування болю, відновлення дисфункції жовчного міхура та сфінктерного апарату жовчних шляхів. Крім того, важливу роль відіграє придушення запального процесу в жовчному міхурі та відновлення порушеного травлення (Звягінцева Т.Д., Шаргород І.І., 2015).

Варто відзначити, що велике значення в лікуванні даної патології має харчування. Частий та дробовий прийом їжі сприяє регулярному випорожненню жовчного міхура. З раціону необхідно виключити жирну, смажену, гостру їжу, газовані напої, алкоголь, яєчні жовтки, здобу, страви в холодному вигляді, сирі овочі та фрукти (Ільченко А.А., 2005).

Ще одна патологія біліарної системи, що часто виявляється – хронічний панкреатит – прогресуюче запальне захворювання підшлункової залози, яке характеризується незворотними структурними змінами, що приводять до екзокринної та/або ендокринної недостатності.

При загостренні цього захворювання з’являється біль у верхніх відділах живота та лівому підребер’ї, диспепсичні явища, які включають нудоту, блювоту, печію та здуття. Крім того, можуть спостерігатися жовтушність шкірних покривів та склер (Калінін О.В., 2018).

На сьогоднішній день поширеність даного захворювання серед населення становить 27,4 на 100 тис., а показники смертності за останні 10 років знаходяться в діапазоні 12,8-19,8% (Губергриц Н.Б., Бєляєва Н.В. 2017).

Лікування хронічного панкреатиту – непросте завдання, яке включає безліч підходів до терапії, одним з яких є усунення хронічного больового синдрому, який викликаний перебігом запальних процесів (Костюченко Л.М., Костюченко М.В., 2016).

Лікування патології біліарної системи

Варто зазначити, що препарати, які застосовуються для лікувань біліарної патології, найчастіше мають рослинне походження. Ця тенденція в значній мірі пов’язана з широким спектром дії біологічно активних речовин, доступністю їх за ціною та мінімальною кількістю побічних ефектів (Мінушкін О.Н., 2002).

холедиус, холедіус, choledius

Виходячи з цих переваг, ТОВ «Українська фармацевтична компанія» випустила новий лікарський засіб ХОЛЕДІУС, до складу якого входять такі рослинні компоненти в розведенні D3: Chelidonium majusчистотіл звичайний, Carduus marianusрозторопша плямиста (чортополох), Berberis vulgarisбарбарис звичайний, Podophyllum peltatumподофілл щитовидний.

Так чистотіл звичайний (Chelidonium majus) здавна вважається лікарською рослиною, яка має легкі заспокійливі, протиспазматичні та жовчогінні властивості. Завдяки цьому він застосовується в складі комплексного лікування хронічного холециститу, а також при хронічних гепатитах з холестатичним компонентом (Рощін І. 2017).

Яскраво виражені гепатопротекторні властивості стиглих плодів розторопші плямистої (Carduus marianus) пов’язані з високим рівнем вмісту рідкісного класу фенольних сполук, які здатні нейтралізувати дію різних сильних печінкових отрут: отруєння грибами, алкоголем та інші (Куркін В.А., 2003). Механізм дії даного рослинного компонента полягає в наступних процесах: стабілізація мембран гепатоцитів; прискорення процесів репарації клітин печінки; нейтралізація вільних радикалів в тканинах печінки шляхом активації перекисного окислення ліпідів; активація ферменту РНК-полімерази, що стимулює синтез структурних та функціональних білків в пошкоджених гепатоцитах; уповільнення проникнення в клітини печінки деяких гепатотоксичних сполук (Опарін А.Г. та співавт., 2016).

До складу барбарису звичайного (Berberis vulgaris) входять алкалоїди, які виявляють спазмолітичну активність, знижують тонус жовчного міхура та уповільнюють частоту його скорочень, що покращує відтік жовчі і зменшує вираженість симптомів запального процесу. Барбарис звичайний має сечогінну, седативну, протизапальну, антисептичну та кровоспинну дію (Ергашева М.С., 2016).

Компонент препарату ХОЛЕДІУС подофілл щитовидний (Podophyllum peltatum) з давніх часів застосовується як сечогінний, проносний, протизапальний та антипаразитарний засіб (Мурадханов Р.Р., Коновалова Д.А., 2012).

Отже, ХОЛЕДІУС – це комплексний засіб, що сприяє завершенню хронічного запального процесу в жовчному міхурі, жовчних шляхах та підшлунковій залозі. Активні компоненти препарату регулюють процеси травлення та моторику кишечника, а також нормалізують жовчну секрецію, підтримують тонус жовчовивідних шляхів і жовчного міхура, а також покращують колоїдний стан жовчі. Після прийому ХОЛЕДІУС швидко та майже повністю всмоктується в порожнині рота та шлунково-кишковому тракті. Варто відзначити, що препарат не депонується в тканинах організму.

Основним показанням до застосування даного лікарського засобу є комплексна терапія хронічного панкреатиту та хронічного холециститу (в тому числі попередження рецидивів в фазу завершального лікування). Також завдяки сумарній дії компонентів препарату лікарський засіб може застосовуватися при дискінезії жовчовивідних шляхів всіх типів, профілактиці лікарських уражень печінки та підшлункової залози, вікових порушеннях травлення.

Важливо відзначити, що ХОЛЕДІУС відпускається в зручній формі орального розчину. Препарат застосовується за 30 хв. до їжі або через 1 год після їжі 1 раз на добу. 8-10 крапель лікарського засобу розчиняють у чверті склянки води. Отриманий розчин необхідно потримати в роті, потім випити дрібними ковтками, нічим не запиваючи. Курс лікування триває від 2 до 6 міс.

ХОЛЕДІУС – сила рослин, які оберігають Ваше здоров’я.