«Холедіус» при хронічному панкреатиті та холециститі.

«Холедіус» при хронічному панкреатиті та холециститі.

хронический панкреатит, хронический холецистит

Комплексний гомеопатичний препарат “Холедіус” виробляється ПрАТ «Біолік» для ТОВ “Українська фармацевтична компанія”. До складу препарату входять Chelidonium majus D3, Carduus marianus D3, Berberis vulgaris D3, Podophyllum peltatum D6. Препарат показаний при хронічному панкреатиті та хронічному холециститі. Основні показання до застосування гомеопатичних монопрепаратів, що входять до складу комплексного гомеопатичного препарату «Холедіус», представлені в таблиці:

Гомеопатичний монопрепаратОсновні показання до застосування
Chelidonium majusБолі в правій частині живота, болі під правою лопаткою, гіркий смак у роті, жовтий наліт на язиці, нудота, блювота, відрижка.
Carduus marianusБолі в животі, білий наліт на язиці, блювота, знебарвлений стул.
Berberis vulgarisНаліт на язиці, болі в животі, діарея.
Podophyllum peltatumДіарея, водянистий смердючий стул, болі в животі.

Протипоказаннями до застосування препарату є підвищена чутливість до окремих компонентів препарату.

Побічні дії невідомі.

Метою дослідження була оцінка клінічної ефективності та безпеки застосування комплексного гомеопатичного препарату «ХОЛЕДІУС» при хронічному панкреатиті та хронічному холециститі.

Під наглядом протягом терміну від одного до 6 місяців перебувало 73 хворих (38 чоловічої і 35 жіночої статі) у віці від 24 до 63 років з основним діагнозом хронічний панкреатит. Вони склали 2 групи по 36 і 37 чоловік, порівняні за статтю, віком, клінічними проявами панкреатиту. Основна група (36 осіб) отримувала комплексний гомеопатичний препарат «Холедіус» по 8-10 крапель 1 раз на добу на тлі лікувального харчування та вітамінотерапії. При загостренні хронічного панкреатиту кількість прийомів препарату мола бути збільшена до 3-5 разів на день. У контрольній групі (37 чоловік) проводили традиційну базисну терапію, до складу якої входили антациди, анальгетики, спазмолітики, антигістамінні препарати, ферментні препарати, інгібітори протеаз, полівітаміни та дієтичне харчування.

При оцінці ефективності препарату враховувалися такі суб’єктивні та об’єктивні показники:

  • біль у верхній половині живота,
  • пронос,
  • падіння маси тіла,
  • відрижка,
  • нудота,
  • блювота,
  • метеоризм,
  • зниження апетиту,
  • результати копрологічного дослідження,
  • результати ультразвукового або рентгенівського дослідження підшлункової залози.

В основній групі больовий симптом зменшувався в середньому на 4-5 день, в контрольній, що отримували традиційне лікування – на 2-3 день. Синдром диспепсії в основній та контрольній групах купірувався в середньому на 6-7 день.

За результатами рентгенівського дослідження, проведеного через шість місяців після початку терапії значних змін не виявлено в обох групах, за даними ультразвукового дослідження, проведеного через 2 місяці після початку лікування, приблизно у 30% в обох групах виявлена ​​позитивна динаміка, яка полягала в зменшенні розмірів підшлункової залози, зниженні її оптичної щільності, зменшенні ознак гіпертензії внутріпротокової гіпертензії підшлункової залози. Дані копрологічного дослідження, проведені через 2 місяці після початку терапії, показали виразне поліпшення в обох групах – нормалізація за показниками вмісту в калі нейтральних жирів, крохмальних зерен, м’язових волокон. В обох групах відзначалося збільшення маси тіла від 1 до 4 кг.

При проведенні контрольного обстеження через 6 місяців, виявлено що у 25% хворих, які отримували «Холедіус» не було загострень хронічного панкреатиту, в контрольній групі цей показник становив 10%. Маса тіла хворих в основній групі хворих збільшилася в середньому на 3,5 кг у порівнянні з вихідним показником, в той час як в контрольній групі маса тіла не відрізнялася від вихідного рівня.

Побічних ефектів, пов’язаних з прийомом препарату «Холедіус», не зареєстровано, хворі відзначали переносимість препарату як «відмінну».

Терапію препаратом «Холедіус» отримували 46 хворих у віці від 28 до 55 років з основним діагнозом хронічний холецистит, всіх хворих супроводжували гастродуоденіт та панкреатопатія. Препарат «Холедіус» призначали по 8-10 крапель 3 рази на добу протягом 3 місяців. Контрольна група становила 25 хворих. В обох групах проводилася традиційна етіотропна та патогенетична терапія, до складу якої входили бактеріофаги, пробіотики, антисекреторні засоби та ферменти, лікувальне харчування. Оцінку стану хворих проводили за даними динамічного клінічного спостереження, лабораторних методів дослідження, УЗД органів черевної порожнини і ЕГДС.

Відзначені достовірні відмінності в термінах настання одужання або ремісії при порівнянні позитивної динаміки в зменшенні або зникненні клінічних симптомів, яка була в 1,8 раза швидшою у хворих основної групи, ніж у контрольній групі. У групі хворих, які отримували препарат «Холедіус», значне поліпшення стану настало через 2,8 місяці у 56% хворих, тоді як в контрольній групі – через 4,5 місяці від початку лікування в 33% випадків. У 25% випадків через 6 місяців після початку лікування в обох групах виявлена ​​позитивна динаміка показників ультразвукового дослідження жовчного міхура. Побічних ефектів на тлі прийому препарату «Холедіус» не відзначено.

Таким чином, досвід застосування комплексного гомеопатичного препарату «Холедіус» в терапії хронічного панкреатиту та хронічного холециститу, за участю 144 хворих, з використанням динамічного клінічного спостереження та методів об’єктивної оцінки, свідчить про ефективність та безпеку терапії препаратом при даних захворюваннях.