Холецистит: звідки він береться та як з ним боротися?

Холецистит: звідки він береться та як з ним боротися?

холецистит

Холецистит – це запалення стінок жовчного міхура. Ми знаємо, що частіше на нього хворіють жінки, і більшою мірою – з надмірною вагою. Але й інші групи населення можуть бути схильні до цього захворювання. Одна з причин, чому ви можете особисто зіткнутися з холециститом – застій жовчі в жовчному міхурі. Цьому сприяють жовчні камені, вагітність, порушення правильних харчових звичок, у тому числі рідкісні прийоми їжі, дискінезія жовчного міхура та жовчовивідних шляхів (які, зокрема, можуть бути результатом стресу, а також змін в органах травної системи).

Холецистит може бути бактеріальним (сприяють такі бактерії як кишкова паличка, стафілокок та ін.) та вірусним. Крім того, причиною цього захворювання можуть бути гельмінти та гриби.

Чому ж одні люди часто хворіють на холецистит, інші ж ніколи з ним не стикаються? Причин кілька.

  • Важливу роль грає спадковість та слабка імунна система.
  • Малорухливий спосіб життя не менш небезпечний і може стати однією з причин, що сприяє розвитку захворювання.
  • Порушення метаболізму та регулярне неправильне харчування або тривале голодування.

Як бачимо, причини різні, але більшість із них ми самі можемо контролювати і таким чином запобігати розвитку не лише холециститу, а й багатьох інших захворювань.

На що звернути увагу, щоб не пропустити початок холециститу?

Є ціла низка симптомів, які вказують на початок розвитку запалення жовчного міхура:

  • Колір сечі – перша ознака, на яку легко звернути увагу – він не повинен бути надмірно темним. Якщо ж ви помітили цю особливість, слід проконсультуватися з лікарем.
  • Нудота/блювота.
  • Швидка стомлюваність та відчуття інтоксикації організму.
  • Сухість і гіркота у роті – також характерні ознаки того, що з вашою жовчовивідною системою не все гаразд.
  • Температура – постійна ознака того, що в організмі є запалення.
  • Білий наліт на язиці та інші.

Як лікувати холецистит вдома?

Дуже часто при гострій фазі захворювання пацієнт потребує госпіталізації, у тому числі й хірургічного втручання. Залежно від перебігу холециститу може бути призначене лікування в домашніх умовах. Часто це корекція стану жовчогінних препаратів, які сприяють відтоку жовчі, стимулюють роботу печінки. Також призначаються протизапальні препарати.

холедиус, холедіус, choledius

Якщо ви не є прихильником синтетичних ліків, можна звернути увагу на лікарські препарати на рослинній основі. Наприклад, як ХОЛЕДІУС – розчин оральний від Української фармацевтичної групи. У його складі настоянки чистотілу великого, барбариса звичайного, розторопші плямистої та підофілу щитовидного. Настоянки найвищої якості закуповуються в Німеччині, тому сам препарат має виняткові властивості та сприятливий ефект на пацієнта. Такий склад забезпечує жовчогінну, протизапальну, регенеруючу та антипаразитарну дію.

Також Холедіус зменшує больові відчуття та надає обволікаючий ефект, допомагає при порушенні роботи кишечника і дванадцятипалої кишки.

Крім ретельно підібраного лікарем лікування, пацієнту з холециститом потрібні відпочинок, дієта, лікувальна гімнастика, питво правильної мінеральної води, фізіопроцедури. Завжди пам’ятайте, що більшість захворювань починаються через ослаблений імунітет та малорухливий спосіб життя.

Тому регулярно стежте за своїм здоров’ям та зберігайте активний спосіб життя, зробіть своє харчування різноманітним, але з переважанням корисних продуктів, забезпечте собі здоровий міцний сон і заняття улюбленими справами, які, безсумнівно, допомагають зберегти бадьорий настрій.