Коли природа заспокоює краще ліків.

Коли природа заспокоює краще ліків.

лекарственные травы, бальзам Вигор, лікарські трави, бальзам Вігор

Кожен день ми стикаємося зі стресовими ситуаціями з яких шукаємо вихід. Хтось сприймає їх легше, а у когось вони викликають зайве занепокоєння. Справлятися з станом постійного занепокоєння допоможе природа. А точніше – рослини, які здатні надавати седативний ефект на організм людини без шкідливих хімічних препаратів.

Ми знайомі з багатьма такими рослинами і часто застосовуємо їх навіть не замислюючись – в чаях, настоянках, бальзамах. Про такі рослини ми і поговоримо далі.

Рослини, що володіють седативним ефектом

Якщо запитати перехожих, яка рослина надає організму заспокійливий ефект, то більшість відразу ж відповість – квіти липи. Так, вони відмінний засіб від занепокоєння, і якщо ви страждаєте від перепадів настрою або хронічного стресу, то слід звернути увагу на рослинні препарати, в складі яких присутні квіти липи. Як наприклад, бальзам ВІГОР, в складі якого крім чудових липових квітів є й інші не менш значущі та цінні компоненти (про які ми також поговоримо далі). Але і це далеко не всі корисні властивості липового цвіту. Липа також допомагає усунути симптоми застуди та грипу, такі як запалені та опухлі мембрани в роті і дихальних шляхах. Це, в свою чергу, допомагає зменшити кашель і подразнення слизових оболонок, полегшує загальний стан хворого.

Але навіть і це не всі корисні властивості чудодійних квіток. Крім того, що липа зменшує запалення в дихальних шляхах, вона також допомагає знизити кров’яний тиск та зняти запалення в кровоносних судинах. Її рекомендують при головних болях, і навіть таких захворюваннях як артрит та подагра. Ось який цінний компонент входить до складу бальзаму ВІГОР на лікарських травах.

А які ж ще природні компоненти допоможуть нам подолати щоденне занепокоєння та відчувати себе більш впевнено і комфортно?

До переліку таких можна віднести корінь лепехи (аїру). Головне, що потрібно знати про цю рослину – хоч вона і росте в наших краях, не можна самостійно використовувати її для лікування. Тому що не всі види аїру однаково корисні. І в разі самолікування ви можете дуже сильно нашкодити своєму здоров’ю. Але про користь аїру безсумнівно слід розповісти. Аїр використовується як заспокійливий засіб та входить до складу седативних препаратів. Крім того, ця рослина використовується для оздоровлення шлунково – кишкового тракту та позбавлення від таких проблем як:

  • гастрит;
  • метеоризм;
  • розлад шлунку;
  • втрата апетиту.

Також її рекомендують при анорексії.

Деревій – ще один компонент бальзаму ВІГОР, який століттями використовувався в народній медицині завдяки протизапальним та заспокійливим властивостям. А з огляду на те, що деревій багатий на вітаміни К і С, він також сприяє зміцненню капілярів та сприятливо впливає на шкіру.

вигор, вігор, бальзам вигор, бальзам вігор

Окрім згаданих рослин, до складу бальзаму Вігор входять також:

  • листя м’яти;
  • полин гіркий;
  • кора дуба;
  • кореневища левзеї сафлоровидної;
  • плоди кропу пахучого.

І кожен з цих компонентів не менш корисний, ніж вищезгадані. Такий «зоряний» склад рослинних компонентів говорить про велику цінність бальзаму, як складової фітотерапії.

Чому бальзами так популярні?

Ми вже дізналися, що рослини, що забезпечують сприятливий вплив на організм, найкращим чином поєднуються в бальзамі ВІГОР. Тепер давайте розглянемо, в яких випадках його рекомендується приймати. Вігор може застосовується при:

  • фізичних та емоційних перенавантаженнях, стресах, астено-вегетативному синдромі;
  • захворюваннях, які потребують корекції імунного статусу;
  • а також особам, які працюють в умовах впливу хімічних, променевих та температурних факторів.

Так чому ж саме бальзами так популярні, коли мова заходить про фітотерапію?

Ця форма максимально зручна – не потрібно ковтати таблетки, або відраховувати краплі, щоб додати в чай або воду. Головне – дотримуватися рекомендованого лікарем дозування та ознайомитися з протипоказаннями, які вказані в інструкції до препарату.