Народна медицина та фармакологія – разом проти хвороб серця.

Народна медицина та фармакологія – разом проти хвороб серця.

сердечно-сосудистая система, серцево-судинна система

Ви, ймовірно, вже чули, як при скаргах на серце, знайомі мами/бабусі часто радять попити пустирника або глоду? Незважаючи на те, що цими лікарськими рослинами лікували серцево-судинні розлади і кілька століть тому, сьогодні вони не менш популярні та затребувані. У чому ж їх секрет та користь вищезазначених народних засобів? Давайте далі дізнаємося про це, а також про те, які ще рослини допоможуть при серцево-судинних захворюваннях.

Собача кропива (пустирник)

Трава пустирника дуже близька за своєю дією на організм людини до препаратів валеріани. Свої корисні властивості пустирник придбав завдяки складу мінеральних солей – калію, кальцію, натрію та сірці (які особливо корисні, якщо аритмії викликані дисбалансом електролітів), а також ефірній олії та органічним кислотам – яблучній, винній, урсоловій, лимонній та ін. Також пустирник містить алкалоїди та флавоноїди.

Чим корисний пустирник?

Трава пустирника має виражені седативні, спазмолітичні та гіпотензивні властивості. Також уповільнює серцевий ритм, підвищує силу серцевих скорочень.

Окрім серцевих захворювань пустирник може застосовуватися для лікування безсоння, шлункових спазмів та деяких інших порушень.

Певні види пустирника, які застосовуються в фармакології ростуть в Україні, тому до числа плюсів цієї рослини можна зарахувати і її доступність.

Глід (плоди)

Ще один засіб, який давно використовується народною медициною. Плоди глоду застосовують, щоб посилити кровопостачання в судинах серця та мозку, а також для надання заспокійливої дії і нормалізації артеріального тиску. З його допомогою лікують стенокардію, аритмію, гіпертонію та інші розлади.

Чим корисний глід?

Плоди глоду також містять цілий набір корисних вітамінів та елементів, таких як вітамін К, b-каротин і аскорбінову кислоту, а також катехіни, флавоноїди, фенолокислоти, тритерпенові сполуки та кумарини. Багата рослина і на антиоксиданти.

Рослина давно використовується в народній медицині ще й завдяки своїй доступності. Глід можна зустріти в різних областях України.

Арніка

Квіти арніки також не були обділені увагою народних цілителів та успішно застосовуються в сучасній фармакології. А все завдяки своєму відомому протитромбозному ефекту.

Оскільки тромби можуть стати причиною таких серйозних захворювань як інфаркт міокарда та інсульт, їх появу слід попереджувати, а за станом пацієнта схильного до тромбозу, ретельно спостерігати.

Чим корисна Арніка?

Квіти цієї рослини завдяки своєму складу є природними антикоагулянтами та здатні розчиняти згустки крові, які можуть перетворитися в тромби. Арніцин, який міститься в рослині, здатний розширювати коронарні судини та розріджувати кров.

Фенхель

Ще одна рослина, без якої не представляється народна медицина. Фенхель багатий на вітамін С, калій, фосфор, цинк та інші корисні елементи. Завдяки ним він використовується не тільки в медицині, але і в харчовій промисловості, косметології.

Чим корисний фенхель?

Його плоди давно використовують як спазмолітичний, протимікробний та слабо виражений сечогінний засіб. При лікуванні серцевих хвороб фенхель також застосовують завдяки його спазмолітичному ефекту. Його часто додають в заспокійливі та жовчогінні збори трав.

Всі корисні трави в одній краплі «А-дістон»

Звичайно ж, лікарі навряд чи стануть рекомендувати застосовувати настоянки або трав’яні чаї з усіх цих рослин одночасно окремо. Тим більше, що разом, вони відмінно доповнюють одина одну та створюють максимально корисний для людини ефект.

а-дистон, а-дістон, a-diston

Саме тому виробник “Біолік” зібрав ці рослини в одних ліках під назвою “А-Дістон”. До його складу входять настоянки плодів глоду, трави пустирника, коренів валеріани, плодів фенхелю, а також листя м’яти та квіток арніки.

Цей препарат застосовується в комплексній терапії захворювань серця, зокрема розладах діяльності серцево-судинної системи, що супроводжуються аритмією, ішемією та гіпоксією (нейроциркуляторною дистонією, вегетоневрозом) з метою кардіопротекції.

Незважаючи на те, що ліки мають гомеопатичну природу, перед їх застосуванням рекомендується консультація з лікарем.