Просталад: інтимне здоров’я – перш за все!

Просталад: інтимне здоров’я – перш за все!

интимное здоровье, інтимне здоров'я

Вузли бувають різного ступеня складності: морські, в’язати які вважається особливим чоловічим мистецтвом; «гордієві» – їх простіше розрубати, ніж розплутати; нарешті, ті, що зав’яжуться, а потім розв’яжуться як у відомій любовній пісеньці. Але лише хвороба створює такі вузлики, від яких життя чоловіка перетворюється на кошмар. І щоб впоратися з ними, потрібен комплексний підхід.

Видатки зрілості

«Вузликове» захворювання «другого чоловічого серця» мовою науки називається не дуже просто: доброякісна гіперплазія передміхурової залози (скорочено – ДГПЗ). Але пацієнтам воно більше відоме як аденома простати. Причому, знайомство з неприємним діагнозом доведеться пережити багатьом: з віком хвороба розвивається у 85% чоловіків, що робить її найпоширенішою урологічною патологією у сильної статі. І чим старше чоловік, тим вище ризик захворювання.

Причому тут вузол? При ДГПЗ в простаті утворюється маленький вузлик (або вузлики), який росте і поступово здавлює сечовивідний канал, що знаходиться в товщі простати. Внаслідок такого стискання виникає порушення сечовипускання. ДГПЗ є пухлинним захворюванням, але має доброякісне зростання, тобто не дає метастазів.

Причому, ДГПЗ – не та біда, яка приходить тихо. Людина починає «бігати» в туалет і вдень, і вночі, хоча до сезону кавунів ще майже півроку. У процесі її переслідують неприємні відчуття, такі як біль, печіння, відчуття неповного випорожнення сечового міхура, уривчастість або «млявість» струменя сечі, а нерідко і нетримання. У більш запущених випадках чоловік не може кашлянути або різко повернутися без того, щоб йому не загрожував «витік».

Крім того, ДГПЗ негативно впливає на сексуальне життя, і ризик розвитку еректильної дисфункції у чоловіків з цим діагнозом в два рази вище, ніж у здорових. Так що про яку-небудь якість життя у людей з таким діагнозом говорити навіть ніяково.

Як писав знаменитий урогінеколог Дмитро Кан: «Повністю зрозуміти стан хворих, що страждають розладами сечовипускання, можуть тільки пацієнти, які перебувають в аналогічному становищі». І хоча хвороба частіше зустрічається у літніх людей, чоловіки у віці 40-50 років звертаються до лікаря з приводу ДГПЗ в 50% випадків. Тому вікові рамки проблеми досить широкі.

Світовий підхід

До кінця 90-х років минулого століття до лікування ДГПЗ був тільки один підхід – операція. На щастя, це випадок, коли наука не стоїть на місці, і вже давно доведено, що на початкових стадіях захворювання з ситуацією цілком можуть впоратися фітопрепарати.

Сьогодні саме з них починається лікування ДГПЗ в Німеччині та багатьох інших країнах ЄС. Застосування екстрактів рослин при цьому захворюванні все частіше практикується в США. Дослідження показують, що зменшення вираженості симптомів при лікуванні фітопрепаратами спостерігається в 47-77% випадків, а сечовипускання поліпшується у 58-62% пацієнтів. Крім того, лікарські засоби на рослинній основі мають добру переносимість у 96% хворих.

Жінкам легше?

З огляду на масштаб проблеми ДГПЗ, може здатися, що жінки вдаліші в плані здоров’я сечостатевої системи. Але це якщо не згадати про таку суто «жіночу» біду, як цистит. Майже 50% дорослих жінок коли-небудь страждали від інфекції нижніх сечовивідних шляхів. І існуючі методи профілактики цього захворювання за допомогою антибіотиків, на жаль, часто не виправдовують себе: дослідження показали, що після припинення навіть тривалої антибіотикотерапії близько 60% жінок повторно інфікуються протягом 3-4 місяців.

До речі, хоча жінкам і не загрожує така біда, як еректильна дисфункція, цистит здатний отруїти сексуальне життя пари нітрохи не менше, ніж чоловічі захворювання.

Профілактика циститу включає відмову від сперміцидів, терміновий прийом антибіотика та обов’язкове сечовипускання після статевого акту, що не дуже сприяє створенню романтичної атмосфери. А під час лікування про інтимне життя взагалі доводиться забути. Так що запальні процеси в сечостатевій сфері – це проблема, загальна для обох статей.

Симптоми циститу в чомусь схожі з уже згаданими проблемами чоловіків з ДГПЗ: болі внизу живота з посиленням в кінці акту сечовипускання, утруднення відходження та помутніння сечі, іноді незначно підвищена температура тіла, часті позиви «збігати» в туалет та відчуття, що сечовий міхур спорожнений не повністю. Не дивно, що в комплексній терапії цього захворювання також рекомендуються рослинні препарати, здатні вплинути на інфекційний процес, зменшити запалення і таким чином поліпшити загальний стан хворих.

Але між травами, зібраними бабусею на пагорбі біля траси, і офіційно зареєстрованим фітопрепаратом з доведеною ефективністю та безпекою пролягає ціла прірва. Тому, вибираючи безрецептурний препарат, який може полегшити стан відвідувача аптеки з ДГПЗ або циститом, важливо зупинитися на лікарському засобі, по якому проводилися дослідження. А таких на ринку не так вже й багато.

SOS!

Якщо відвідувач аптеки скаржиться на затримку сечі (відчуває позиви до сечовипускання, але самостійно не може сходити в туалет, а всі спроби тільки погіршують стан), йому необхідно негайно звернутися до лікаря.

Провізор VS ДГПЗ

70% з 18540 чоловіків в Італії (середній вік 66 років), які звернулися за допомогою до 2200 лікарів загальної практики через 3 роки після появи симптомів, не були згодні провести решту життя з існуючими у них урологічними порушеннями, однак після діагностики так і не пройшли курс лікування під наглядом лікаря. Грамотна аптечна консультація для таких людей може бути особливо важливою, адже провізор може запідозрити неладне, мотивувати людину сходити до лікаря і заодно запропонувати засіб, здатний поліпшити її стан.

Цистит: різниця є

Якщо у молодих, сексуально активних жінок трапляються в середньому 0,5 епізодів циститу в рік, то у чоловіків – 1 епізод в 1000 років. Уникнути інфекції чоловікам допомагають анатомічні особливості – довга уретра та наявність простатичних антибактеріальних субстанцій.

Запалення відміняється

«Золотим стандартом» фітотерапії при ДГПЗ, а також при запальних захворюваннях сечостатевої системи може вважатися комплексний препарат «ПРОСТАЛАД», до складу якого входять трави звіробою, золотарника канадського, грициків, реп’яшка звичайного, а також квіти арніки гірської та календули, кореневища з корінням валеріани та ехінацеї пурпурової. У комплексі вони мають протизапальну, антисептичну, антибактеріальну та загальнозміцнюючу дію. Дослідження, проведені на базі Інституту урології Академії медичних наук України (м. Київ), показали, що ПРОСТАЛАД зменшує клінічні прояви ДГПЗ, нормалізує її розмір при гіперплазії. В результаті 70% пацієнтів рідше турбували позиви до сечовипускання, завдяки чому вони стали краще спати вночі. Ще у 65% хворих зменшився або зовсім зник дискомфорт під час випорожнення сечового міхура. Майже всі пацієнти відзначили поліпшення загального самопочуття, апетиту, посилення загального тонусу. Доведено різнобічну дію препарату на урогенітальну систему чоловіків та жінок. Особливо важливо, що Просталад полегшує сечовипускання, зменшує болючість та дискомфорт під час цього процесу.

Але, звичайно, ці моменти важливі для професіоналів. А ось відвідувачеві аптеки потрібно розповісти про такі переваги препарату, які будуть зрозумілі без великої медичної енциклопедії.

Перш за все, Просталад – дуже зручний медикамент завдяки широті показань. Його застосовують як при ДГПЗ, так і при інфекціях сечовивідних шляхів, таких як цистит, уретрит, простатит. Як відомо, весна – час загострення цих захворювань, тому в сімейній аптечці потрібен надійний препарат, здатний полегшити болісний стан або навіть йому запобігти. Важливо мати його під рукою людям з порушеннями сечовипускання. В першу чергу – чоловікам з ДГПЗ, а також жінкам з циститом.

А з урахуванням того, що проблеми з простатою частіше виникають у чоловіків старшого віку, особливо важливо, що під час клінічних досліджень «ПРОСТАЛАДу» не було виявлено серйозних побічних ефектів.

Застосування препарату не залежить від прийому їжі. Потрібно всього 1 чайну ложку настоянки розвести в 50-100 мл води і приймати 2 рази на день в ранкові та вечірні години. Просталад випускається у флаконах по 100 мл, виробник – ТОВ «Українська фармацевтична компанія», що говорить про доступну ціну. А головне – ПРОСТАЛАД допоможе чоловікам та жінкам не тільки поліпшити здоров’я, але і створити потрібну «погоду в домі», оскільки препарат підвищує та продовжує сексуальну активність.

«ПРОСТАЛАД» – все в сім’ї іде на лад!