- Сьогодні респіраторна патологія у дітей та дорослих займає першу позицію – 65% в структурі захворюваності як в Україні, так і в усьому світі.
- Кожні дві дитини з трьох, батьки яких звертаються до педіатра, мають респіраторні захворювання.
- За останні 10 років кількість хвороб органів дихання збільшилася в 3,6 рази (переважно за рахунок гострих респіраторних захворювань).
- Широке коло респіраторних захворювань в 70% випадків маніфестує гострим або хронічним кашлем, що особливо часто зустрічається при ГРВІ.
- Щорічно діти переносять від 5 до 12 епізодів вірусної інфекції, що супроводжуються ураженням нижніх та верхніх дихальних шляхів. Як же бути?
У дітей є свої особливості будови та функціонування органів дихання, а саме:
- відносно вузький просвіт бронхів;
- недостатньо розвинені м’язи бронхів;
- сухість слизової оболонки та рясна васкуляризація розвиненого підслизового шару;
- недостатнє утворення інтерферону в слизовій верхніх дихальних шляхів;
- низький рівень сироваткового та секреторного імуноглобуліну А;
- знижена функціональна активність Т-системи імунітету, що ускладнює перебіг інфекційного процесу.
Коли турбує кашель, чого ми про нього ще не знаємо? Як з ним боротися та які для цього існують ефективні лікарські препарати?
Кашель: не все так просто!
Кашель (tussis) – складний рефлекторний (захисний) механізм, тобто нормальна (фізіологічна), корисна реакція, завдяки якій легені і дихальні шляхи очищаються від секрету (мокротиння), бактерій та продуктів їх життєдіяльності, сторонніх тіл, що потрапили тим чи іншим чином в респіраторний тракт.
У свою чергу, центральним питанням у проблемі кашлю є визначення його причини та механізму виникнення, які, як відомо, можуть бути самими різними.
Ключовими моментами в з’ясуванні причин кашлю є:
- вік дитини при появі кашлю;
- маніфестація кашлю при ГРІ або на тлі здоров’я;
- поєднання кашлю зі свистячим диханням;
- зв’язок з прийомом їжі, зміною положення тіла;
- частота кашлю, пускові (тригерні) фактори (фізичне навантаження, плач, сміх, зміна погоди, куріння або інші аерополлютанти, алергени і т.д.);
- наявність інших захворювань (нервової, серцево-судинної, травної систем та ін.);
- погана прибавка маси тіла.
Для наполегливого та хронічного кашлю у дітей особливо актуальні позалегеневі причини! Що ж робити при частому кашлі у дитини?
Лікувати кашель правильно! Як?
Дати вичерпну відповідь на питання, що робити і чим лікувати частий кашель у дитини, може тільки лікуючий лікар після з’ясування точної причини, що спровокувала розвиток захворювання. Тому в даній ситуації кашель не лікують, лікують хворобу, яка призвела до його виникнення!
Важливо знати! Мокротиння – явище завжди патологічне, так як в нормі з дихальних шляхів ніяких виділень не спостерігається.
Коли кашель ворог!
Сьогодні, в складі комплексної терапії інфекційно-запальних захворювань дихальних шляхів, які супроводжуються кашлем та утрудненим відходженням мокротиння, сучасна медицина вважає більш обґрунтованим застосування лікарських засобів на основі трав, відомих своїми цілющими властивостями.
Фітотерапія – це гармонізуючий з живою природою метод лікування та предмет усвідомленого вибору, завдяки своїй високій безпеці, кращій переносимості, м’якості дії, доступності та ефективності.
На які лікарські препарати слід звернути увагу?
Кладові природи на варті здоров’я! Як допомогти кашлю?
➢ Завдяки розробкам ПрАТ “Біолік” і ТОВ «Українська фармацевтична компанія» ідеальне поєднання важливих лікарських трав подарувало нам унікальний препарат МІКСТУРА ДИТЯЧА ВІД КАШЛЮ®, здатний вилікувати різного роду кашель при багатьох захворюваннях дихальної системи.
➢ Натуральні інгредієнти представлені сухими екстрактами, виділеними з: алтейного кореня (Althaea officinalis L.) та кореня солодки (Glycyrrhiza glabra L.).
➢ Лікувальні властивості солодки голої цінуються багатьма вже кілька тисяч років (рослина з саду вавілонського царя – корінь «солодкого дерева», яким лікували кашель). Її хімічний склад різноманітний: сапоніни та їх головний компонент – гліциризин, 27 флавоноїдів, органічні кислоти та інші не менш корисні речовини, які підвищують секреторну функцію епітелію органів дихання, що сприяє розрідженню мокротиння та знімає спазми гладкої мускулатури бронхів.
➢ У свою чергу, корінь алтея має слизову структуру (суміш пентазонів та гексазонів), що значно зменшує в’язкість патологічного мокротиння (муколітичний ефект), а також має протизапальну та відхаркувальну дію, що дозволяє приймати сироп як при вологому кашлі, так і при сухому.
➢ Перед вживанням мікстуру розводити кип’яченою та охолодженою водою до відмітки на флаконі 200 мл. Приймати після прийому їжі дітям у віці від 2 до 6 років по 5 мл 4-5 рази на добу, дітям від 6 років – по 10 мл 3-4 рази на добу. Тривалість курсу терапії визначається індивідуально лікарем та становить, як правило, 5-7 днів.
Ретельно підібраний комплекс рослин дозволяє препарату МІКСТУРА ДИТЯЧА ВІД КАШЛЮ® мати такі переваги:
- ефективність при сухому та вологому кашлі (відсутність потреби купувати два різних засоби, коли кашель змінюється в динаміці захворювання);
- високий профіль безпеки (відсутній синтетичний ментол, що викликає бронхоспазм);
- висока біологічна активність та м’якість впливу;
- зручний та простий у використанні;
- немає седативного ефекту;
- приємні органолептичні властивості;
- економічність (флакон 200 мл дозволить застосовувати препарат в середньому 5 днів);
- використовується у дітей з 2-х річного віку.