Родіола рожева – правда і міфи.

родиола розовая, родіола рожева, екстракт родіоли, экстракт родиолы

Дві тисячі років тому родіола рожева була описана, як ліки грецькими лікарями. А в XVIII столітті шведський натураліст Карл Лінней описав цю рослину як таку, яка застосовується для лікування головного болю та інших медичних проблем. За останні роки кількість досліджень, пов’язаних з ефективністю родіоли рожевої збільшилася. А значить, цілком ймовірно, що до вже відомих корисних властивостей рослини, таким як боротьба з депресією, поганим настроєм, зниженням концентрації та працездатності, додадуться нові – поки маловивчені, такі як боротьба з цукровим діабетом і навіть раком.

В епоху біохакінгу люди потребують простих відповідей на свої запити, нарівні з йогою, програмами для медитації та зростанням популярності сапліментів, родіола рожева – одна з таких відповідей. Вже зараз вчені впевнені, що її потенціал набагато вище вивченого. А значить найближчим часом буде більш глибоко досліджуватися вплив родіоли на спортсменів, хворих на цукровий діабет, рак, депресію. Також викликає інтерес антивіковий ефект родіоли. Давайте дізнаємося докладніше про її особливості.

Правда про Родіолу.

До складу родіоли входять феноли та фенольні кислоти. Вони мають антиоксидантну та антиканцерогенну дію. Найбільш активними сполуками родіоли є салідрозид та розавін. Останній також сприяє балансу гормону стресу – кортизолу. Що в свою чергу сприятливо впливає на спалювання жиру в організмі. Доведено, що низький рівень гормону кортизолу сприяє меншому відкладенню жиру, зокрема в області живота та навколо нього.

Родіола рожева допомагає поліпшити спортивні результати за рахунок того, що спортсмен який приймає цей екстракт може довше та інтенсивніше тренуватися. Також такий результат досягається за рахунок зниження окислювальних пошкоджень, чому сприяє родіола. Відомо, що спортсмени особливо схильні до інфекцій після фізичних навантажень і перевтоми. В цьому напрямку родіола рожева також підтримує організм, виключаючи виникнення інфекцій.

При боротьбі з депресією лікарі рекомендують приймати родіолу враховуючи те, що гомеопатичний препарат має набагато менше побічних ефектів, ніж антидепресанти і може використовуватися при лікуванні депресії в легкій або середній формі (в тому числі в комплексі з іншими методами).

Також родіола володіє захисними діями від запальних уражень при багатьох захворюваннях, включаючи серцево-судинні та нейродегенеративні захворювання.

Під час здачі сесії студентам рекомендується вживати екстракт родіоли рожевої для поліпшення загального стану організму, підвищення концентрації, боротьби зі стресом та високими розумовими навантаженнями.

У той же час, пам’ятайте, що прийом родіоли не допоможе виграти Олімпійські ігри або здати іспит, без посиленої попередньої підготовки. У боротьбі зі стресом та втомою важливі також сон, відпочинок, прогулянки на свіжому повітрі, правильне харчування та позитивні емоції.

Як приймати Родіолу?

Частіше всього можна почути серед рекомендацій – приймати Родіолу натщесерце або за п’ятнадцять хвилин до їжі. Оскільки вона має тонізуючий ефект не варто вживати її перед сном. Перед прийомом рекомендуємо ознайомитися з інструкцією та проконсультуватися з лікарем.