Існує багато продуктів, вживаючи які, ви ризикуєте погіршити роботу серця. Крім того, поки все зі здоров’ям добре, ми не замислюємося, що у нас на тарілці, а після виявлення проблем дуже складно змінити свої харчові звички. Якщо багато років поспіль ви харчувалися неправильно або просто хочете скорегувати свою дієту, далі ми розглянемо кілька нових харчових звичок, які підтримають роботу вашого серця.
- Контролюйте розмір порції. Важливо не тільки, що на вашій тарілці, а й скільки. Дуже часто люди до сих пір не встають з-за столу, поки не відчують ситість. Але ж уже відомо, що закінчувати трапезу варто трохи не доходячи до цього стану. Щоб контролювати розмір порції – виберіть собі відповідну тарілку. Крім того, намагайтеся їсти більше низькокалорійної їжі, якщо все ж бачите, що перебираєте калорій за день. Фрукти, овочі повинні бути присутніми у вашому раціоні щодня. А ось рафінованих продуктів (фаст-фудів, оброблених) потрібно вживати менше. Таке харчування буде не тільки для серця корисно, але і для фігури. Крім того, вживання більшої кількості фруктів та овочів допоможе вам скоротити споживання висококалорійних продуктів. Та не всі фрукти однаково корисні.
- Вибирайте корисні фрукти та овочі. Для здоров’я серця рекомендується вживати в їжу свіжі фрукти та овочі, а також консервовані, але з низьким вмістом натрію. Чого слід уникати, так це заморожених фруктів з додаванням цукру, овочів у вершковому соусі, кокоса.
- Віддавайте перевагу цільнозерновим продуктам. Ще одна корисна звичка – перейти на цільнозернові продукти. До них можна віднести:
- Пластівці з високим вмістом клітковини;
- Коричневий рис;
- Макарони з цільнозернового борошна;
- Вівсянку;
- Цільнозерновий хліб.
Що ж потрібно зменшити в своєму раціоні?
- Білий хліб;
- Маффіни;
- Попкорн;
- Торти;
- Сухі сніданки з високим вмістом жирів.
4. Контролюйте кількість жирів.
При приготуванні їжі намагайтеся уникати надмірної кількості масла, з м’яса віддайте перевагу нежирним сортам. І звичайно ж слід уникати трансжирів. Як визначити, що в продуктах вони є? Найчастіше про це свідчить фраза “гідрогенізований”. Отже, чим можна урізноманітнити свою їжу:
- рослинними та горіховими оліями;
- оливковою олією;
- рапсовою олією.
Також бажано додати в раціон авокадо. А ось кокосової, пальмової, вершкової олії, сала та какао-масла в складі шоколаду краще уникати.
5. Знизьте кількість натрію в раціоні. Натрій в збільшених дозах може стати причиною підвищеного кров’яного тиску, тому його дозування слід контролювати. З чого почати? Звичайно ж з кількості солі, яка присутня на вашій тарілці. Крім того, намагайтеся їсти менше консервів і пити томатного соку. Якщо ви любите суміші спецій – обирайте ті, до складу яких не входить сіль.
Звичайно ж, серцю потрібен відпочинок, прогулянки на свіжому повітрі (обирайте місця для прогулянок подалі від доріг та промислових об’єктів), позитивні емоції. Регулярні обстеження у сімейного лікаря також будуть не зайвими. І звичайно ж, не варто нехтувати “дзвіночками”, які свідчать, що пора на кардіограму – болі в грудях, задишку, головний біль та ін. При перших збоях в роботі серця вам можуть порекомендувати пропити краплі на рослинній основі. Наприклад, лікарський засіб КАРДІОЛІН призначається при серцевих неврозах, ішемічній хворобі серця, нейроциркуляторній дистонії. До складу препарату від Української фармацевтичної компанії входять лікарські настої трави горицвіту весняного, плодів ялівцю, квіток арніки, м’яти листя. При прийомі слід враховувати, що в 1 мл препарату міститься 0,35 мл етанолу. А значить перед вживанням потрібно детально ознайомитися з інструкцією та проконсультуватися з профільним лікарем.
І хай Ваше серце буде здоровим!