Що таке дискінезія жовчного міхура та як від неї позбутися?

Що таке дискінезія жовчного міхура та як від неї позбутися?

Дискінезією жовчного міхура називають порушення скорочувальної функції жовчного міхура, які призводять до розладів жовчовиділення. Ця патологія виникає з різних причин. Залежно від віку зустрічаються різні порушення. У молодому віці частіше буває надлишок секреції жовчі, а в зрілому віці – її недолік. І це впливає на швидкість та якість перетравлення їжі.

За деякими даними це порушення найчастіше зустрічається у жінок. Проте, чоловіки також страждають від цієї недуги. Високий відсоток захворюваності у жінок пояснюється впливом жіночих статевих гормонів естрогенів на схильність до каменеутворення та моторику жовчних шляхів. Також на збільшення кількості пацієнтів з такою недугою впливає спосіб життя сучасних людей – надмірна кількість споживаних вуглеводів і при цьому – мала рухливість.

Як лікувати дискінезію жовчного міхура?

У питаннях лікування дискінезії жовчного міхура найголовніше – вчасно звернутися до лікаря. При перших же симптомах слід проконсультуватися з гастроентерологом.

Симптоми дискінезії жовчного міхура

Оскільки симптоми захворювання завжди виражені, найчастіше звертаються за допомогою ще на самому початку прояву розладу.

Основними ознаками захворювання є:

  • гостра, що віддає в праву лопатку біль та проявляється нападами (при посиленому скороченні жовчного міхура), такі напади можуть також виникати від хвилювання;
  • тупий постійний біль, який проявляється незалежно від вживання їжі (ознака зниженої швидкості руху жовчі);
  • коліки та напади болю з підвищенням артеріального тиску (ознака великої швидкості руху жовчі по протоках);
  • іноді зустрічається біль в області серця, тахікардія.

Також слід звернути увагу на ряд інших симптомів, які можуть проявитися разом з цим захворюванням.

Додатковими симптомами захворювання вважаються:

  • пожовтіння шкірних покривів та слизових оболонок;
  • збільшення печінки до таких розмірів, що пацієнт може сам виявити це, якщо обмацає себе;
  • гіркий присмак та сухість у роті;
  • світлий колір калу, порушення травної системи – пронос або, навпаки, закреп;
  • втрата апетиту, приступи нудоти.

Ці симптоми можуть з’явитися як у дорослих, так і у дітей. Тому до них потрібно бути особливо уважними. Щоб виявити проблеми з жовчним міхуром слід почати з ендоскопічного УЗД жовчного міхура та жовчних шляхів, гепатобілісцинтіграфії і функціональних проб печінки.

Варто зазначити, що причиною дискінезії ЖМ може бути і психосоматика. Саме вона може вплинути на розвиток цього захворювання у дітей. Особливо часто це буває у дітей, які ростуть в неблагополучних сім’ях та перебувають в пригніченому стані. Позитивним моментом є те, що у дітей при своєчасній діагностиці та усуненні причин захворювання відновлення організму відбувається швидко. Саме тому на будь-які симптоми, які пов’язані з шлунково-кишковим трактом краще звертати увагу відразу.

Лікування дискінезії жовчного міхура

Насамперед, потрібно проаналізувати спосіб життя пацієнта та його стіл. Важливо дотримуватися режиму дня і харчування пацієнта. Потрібно також не допускати перевтоми, щоб не погіршити ситуацію.

Правильне харчування – ключ до перемоги над недугою. Основними стравами, які повинні бути присутніми на столі мають бути:

  • кефір та кисле молоко (інші молочні продукти слід обговорити з лікарем);
  • тушковані та варені овочі;
  • дієтичні риба і м’ясо;
  • каші, зварені на воді;
  • невелика кількість рослинної олії.

Вода не менш важлива для лікування пацієнта. Але потрібно визначити зі своїм лікарем, який вид мінеральної води краще пити заради якнайшвидшого одужання. Слід категорично виключити алкоголь, каву та міцні сорти чаю, всі смажені страви, соуси, спеції, продукти, що викликають газоутворення.

При загостренні захворювання однієї корекції харчування мало – потрібно також проводити медикаментозне лікування. Його призначають в індивідуальному порядку після обстеження пацієнта.

бероз

Одним з таких препаратів, які призначають при лікуванні дискінезії жовчного міхура є БЕРОЗ.

Це настоянка з квіток цмину піскового (Helichrysi arenarii flos), квіток ромашки (Matricariae flos) та трави звіробою (Hyperici herba). Дана настоянка сприяє збільшенню кількості виділеної жовчі та швидкості її виділення, тому призначається виключно після виявлення природи захворювання. БЕРОЗ рекомендується приймати в складі комплексного лікування хронічного холециститу та дискінезії жовчовивідних шляхів.

Також в якості терапії можуть бути призначені точковий масаж та електрофорез.

У будь-якому випадку тільки лікар призначає медикаментозне лікування після ретельного обстеження пацієнта.