Що таке природні сорбенти та як їх використовувати?

Що таке природні сорбенти та як їх використовувати?

сорбенты, природные сорбенты, энтеросорбенты, сорбенти, природні сорбенти, ентеросорбенти

Нерідко дорослі та діти страждають від діареї, нудоти та блювоти, які є симптомами кишкових інфекцій та отруєнь. Особливо часто отруєння трапляються влітку, коли велика кількість фруктів та ягід.

Але часто, перш ніж використовувати лікарські препарати, які здатні допомогти вирішити цю проблему, люди звертаються до природних сорбентів. Є такі природні сорбенти, які знаходяться під рукою та їх можна використовувати для покращення ситуації зі здоров’ям. Це і клітковина, яка у великій кількості є у вівсяних пластівцях, житньому хлібі, картоплі та пектині, який присутній у яблуках та гарбузі.

У яких випадках застосовувати сорбенти?

Є випадки, коли потрібно застосовувати сорбенти, щоб покращити свій стан здоров’я. Це насамперед:

  • діарея;
  • нудота;
  • загальна слабкість та запаморочення;
  • температура та головний біль.

Також при спостереженні за дітьми слід звернути увагу на потовиділення, відсутність апетиту та млявість.

При важкій формі отруєння краще використовувати сильний сорбент, який також може мати характер природного. Наприклад, діоксид кремнію – мінерал, здатний виводити з організму навіть важкі метали. Завдяки своїй структурі він швидко всмоктується в кров, тому його ефект настає практично миттєво.

Діоксид кремнію – універсальний природний сорбент. Його можна використовувати навіть при сильних отруєннях грибами, алкогольними напоями, хімічними речовинами, алергіях. Лікарі також використовують його в комплексній терапії під час боротьби з більш серйозними проблемами зі здоров’ям, такими як вірусний гепатит, ентероколіт та інші.

максисорб, максісорб, maxisorb

Препарати-сорбенти, які продаються в аптеках, мають різний склад. Наприклад, в їх основі може бути силікат алюмінію та магнію, можуть бути кремнієвмісні препарати з великою кількістю допоміжних речовин, що подразнюють слизову оболонку шлунка. Можуть бути і препарати, до складу яких входить лише вищезгаданий діоксид кремнію. Одним із таких сорбентів є Максісорб. Саме завдяки активній речовині та складу Максісорб дозволено до застосування дітям з 1 року.

Своєчасне застосування сорбенту може допомогти вирішити проблему зі здоров’ям, але якщо навіть сорбент не зміг виправити ситуацію, потрібно негайно звернутися до лікаря. Те саме стосується і випадків, коли отруєння супроводжується сильним блюванням. Особливо небезпечне це явище для дітей – тому що в результаті настає сильне зневоднення і порушується робота внутрішніх органів. Тому перший крок при отруєнні – промити шлунок і випити сорбенту, другий крок – звернутися до лікаря за належним лікуванням, якщо після прийому сорбенту стан не покращився.