Сорбенти різних поколінь: обираємо свідомо!

Сорбенти різних поколінь: обираємо свідомо!

Паперові сніжинки на вікнах, запах мандарин та продавці ялинок з рум’яними від морозу щоками – новорічна казка наближається! А разом з нею – і неминуче похмілля, і часті отруєння, переїдання, які масово приводять людей до аптеки, починаючи зі старту зимових корпоративів і до фінішу зустрічей з численними родичами та друзями. Ще однією частою причиною звернень в цей період є респіраторно-вірусна інфекція. Також святкові дні – час, коли багато хто хоче скинути вагу (перед Новим роком – щоб втиснутися в плаття/костюм, а після – з метою повернутися в колишню форму). І хоча стани різні, всі вони вимагають корекції за допомогою надійного ентеросорбенту. На які ж критерії вибору варто спиратися провізору в кожному окремому випадку?

максисорб, максісорб, maxisorb

Як приклад, візьмемо два ентеросорбенти виробництва ТОВ «Українська фармацевтична компанія». Один з них, «Сорпектин», являє собою ентеросорбент 1-го покоління, другий, «Максісорб» – новинка останнього, 4-го покоління. У чому ж їх подібності та відмінності? І в цілому, чи можна вважати дані препарати конкурентами?

Відповідь: звичайно, можна! Адже обидва препарати переслідують одну мету – очистити організм від токсинів. Але якщо ми хочемо, щоб клієнти аптеки проявляли лояльність, то бажано забезпечити їм індивідуальний підхід при виборі сорбенту. А щоб цього домогтися, потрібно чітко розуміти позиціонування кожного препарату та вміти його представити відвідувачеві.

Добре знайомий аптечному працівникові «Сорпектин» – перевірений часом вітчизняний ентеросорбент на основі двох природних компонентів: активованого вугілля та пектину.

Головне, що потрібно знати: бюджетний сорбент для неважких випадків.

Точки застосування: похмілля, отруєння та переїдання, запори (особливо у бажаючих схуднути).

Чому ефективний: революційне поєднання «активоване вугілля + пектин» забезпечує подвійну силу сорбенту.

сорпектин, sorpectin, уголь активированный, вугілля активоване

Активоване вугілля – оптимальний варіант для очищення організму від токсинів. Причому, в складі комплексу «Сорпектин» всім відомий сорбент – саме у вигляді порошку. Потрапляючи в організм, тверда желатинова капсула розчиняється, і порошок активованого вугілля, як потужний пилосос, витягує всі шкідливі речовини, які зустрічає на своєму шляху. Завдяки здатності зв’язувати воду, активоване вугілля – відмінний помічник, коли потрібно зупинити діарею. Зокрема, на тлі отруєння.

Пектин – природний полісахарид, який утворює комплекси з токсичними речовинами та радіонуклідами, сприяючи їх виведенню з організму. Пектини є природною основою клітинної мембрани клітин вищих рослин, ними багаті фрукти та овочі, особливо яблука і червона смородина. Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, пектин утворює гелі, які, просуваючись по кишечнику, захоплюють токсичні речовини і захищають слизові оболонки від роздратування. Завдяки цьому організм швидше і якісніше позбавляється від наслідків отруєння.

Крім того, пектин обволікує кишкову стінку, знижує всмоктування важких металів та радіонуклідів. Пектин має властивість покращувати перистальтику кишечника. Сорбційна дія пектину пов’язана з тим, що він має властивості гідрофільного колоїду. Не менш важливо, що він зміщує рН кишечника в кислу сторону, що обумовлює додатковий антибактеріальний ефект.

Вигоди для пацієнта від застосування «Сорпектину» очевидні:

 • Завдяки спеціальній структурі порошку активованого вугілля, а також його поєднання з пектином, препарат діє швидше.
 • «Сорпектин» не травмує стінки кишечника і захищає слизові від роздратування.
 • Природні компоненти забезпечують високий профіль безпеки препарату.
 • Зручна схема застосування в залежності від ступеня інтоксикації, «Сорпектин» застосовується по 1-3 капсули 3 рази на добу.
 • Можливість використовувати засіб для профілактики – всього 2 капсули перед щедрим застіллям забезпечать гарне самопочуття на наступний день.
 • Демократична ціна.

У чому ж відмінності новинки – препарату «Максісорб»?

Головне, що потрібно знати: доступний сорбент універсального характеру.

Точки застосування: гострі кишкові розлади, ГРВІ та грип, також це препарат вибору при діарейному синдромі.

Чому ефективний: діоксид кремнію вищої проби забезпечує максимальну площу активної поверхні, а це основний критерій ефективності ентеросорбенту. Активні частинки препарату «Максісорб» в 20 000 разів менше частинок активованого вугілля. Завдяки цьому гідратовані частки «Максісорбу» можуть «обліпити» будь-яку бактерію і не давати їй розвиватися! Тобто, інфекційний процес не буде прогресувати. Важливо, що до препарату не формується резистентність.

максисорб, максісорб, maxisorb

Таким же чином Максісорб зв’язує в просвіті кишечника і шкідливі речовини з великою молекулярною масою (бактеріальні токсини, алергени, продукти гниття і бродіння та ін.). Тому «Максісорб» зменшує млявість, ломоту в м’язах та суглобах, (інтоксикацію) при грипі та застуді, прискорює одужання. Також препарат очищає організм від різноманітних «шлаків» при захворюваннях печінки, нирок, алергічних реакціях. Допомагає швидко усунути здуття живота, нудоту, блювоту, пронос при гострих кишкових розладах.

Діоксид кремнію в складі сорбенту «Максісорб» діє тільки в кишечнику, не всмоктується в кров.

Препарат не виводить воду, вітаміни, амінокислоти з організму.

Вигоди для пацієнта від застосування препарату «Максісорб»:

 • Максимально «сильний» сорбент з великою сорбційною площею.
 • Порошок зверхвисокодисперсного діоксиду кремнію забезпечує «захоплення» токсинів і хвороботворних бактерій та вірусів будь-якого розміру.
 • Надає швидкий ефект.
 • Високий рівень безпеки, можна приймати тривалий час.
 • Оптимальний вибір для виведення токсинів на тлі ГРВІ, грипу, застуди.
 • Форма випуску – порошок для оральної суспензії, завдяки чому сорбент зможе прийняти навіть та людина, якій важко проковтнути капсулу (часта проблема у людей з отруєнням).
 • Препарат застосовують у вигляді водної суспензії – перорально за 1 годину до їжі або прийому лікарських засобів. Суспензія вийде рівномірною, без поверхневої плівки, яка у багатьох подібних препаратів вкрай неприємна на смак. Для приготування суспензії «Максісорб» не потрібно ніяких мірних стаканчиків, ложечок – одним словом, «просто додай води».
 • Препарат представлений в індивідуальних флаконах – малому і великому. Це дає споживачеві вибір, а також істотно полегшує дозування у дітей (1 мл суспензії на 1 кг маси по 3 рази на день). Нескладно дозувати і дорослим: 2 г (разова доза в неважких випадках – це вміст одного малого флакона), 12 г (максимальна добова доза для важких випадків – це вміст великого флакона).
 • Доступна ціна.

Отже, якщо в аптеку прийшла людина з симптомами похмілля (тремор, головний біль, нудота), отруєння (діарея, нудота, підвищення температури тіла), переїдання (здуття живота, метеоризм, тяжкість в шлунку, закреп, діарея), впевнено рекомендуємо «Сорпектин».

Заперечення в стилі: «Ні, дайте мені краще активоване вугілля» можна легко подолати, якщо пояснити: «Це воно і є. Але завдяки поєднанню активованого вугілля з пектином спрацює набагато швидше. До того ж, пектин не дратує слизисті і допоможе позбутися від токсинів дбайливо, що дуже важливо у вашому стані».

Коли до нас звернувся відвідувач з симптомами ГРВІ (лихоманка, риніт, кашель, біль у горлі та ін.), алергічними реакціями, діарейним синдромом, варто порекомендувати йому «Максісорб».

На прохання дати інший, «перевірений» бренд – відповідаємо аргументами: «Насправді, у всіх сорбентів в основному одні й ті ж діючі речовини. Але «Максісорб» – сорбент останнього покоління, і здатний «захоплювати» навіть віруси та бактерії! Це один з найсильніших і швидкодіючих препаратів, у вашому випадку я порадила б саме його. Тим більше що ціна цілком прийнятна».

«Сорпектин» і «Максісорб» – якісна ентеросорбція для всієї родини!