Мабуть, не знайдеться серед нас людини, яка жодного разу не чула про вегето-судинну дистонію. На сьогоднішній день, її вважають частиною більш складної проблеми – вегетативної дисфункції. Згадати хоча б часті головні болі, підвищену пітливість, «мурашки» по тілу, перебої в роботі серця, відчуття нестачі повітря, які порушують звичний ритм життя і ускладнюють професійну діяльність. У чому ж причина таких порушень?
Повсякденна метушня, проблеми на роботі, конфлікти в різних ситуаціях, зміни організму в періоди гормональних перебудов, при загостренні різних соматичних, неврологічних захворювань можуть призводити до розвитку вегетативних порушень. Вони вважаються актуальною проблемою сучасної охорони здоров’я. Широка поширеність даного стану спостерігається навіть серед осіб, які вважають себе практично здоровими.
Коли у нас болить печінка, ми її оздоровлюємо, коли серце – вся увага приділяється цьому органу. А як лікувати те, що не має певного місця розташування в нашому тілі? Вегетативна нервова система пронизує весь організм, працює незалежно, автономно, не підкоряється нашим бажанням і включає симпатичний і парасимпатичний відділи.
Від злагодженої роботи цих відділів залежить правильна реакція організму на зовнішні подразники, його пристосування до постійно мінливих умов середовища, стресів, регуляція діяльності внутрішніх органів, підтримання сталості внутрішнього середовища, температури тіла і багато інших процесів. У більшості випадків ці відділи вегетативної нервової системи надають протилежний один одному ефект, і при різних життєвих обставинах закономірно переважає вплив одного з них.
Тому сьогодні вегетативна дисфункція представляє собою багатопричинний синдром (симптомокомплекс) розладів, симптоми якої можуть бути практично будь-якими, а варіантів дисгармонії – сотні і тисячі. Як же допомогти?
Звичайно, більшість пацієнтів чекають, що їм призначать «чарівну» таблетку, яка відразу ж зніме всі симптоми недуги, але цього не відбувається. Для успішного позбавлення від патології насамперед потрібна участь самого хворого, його бажання і прагнення нормалізувати своє самопочуття, а також надійна і безпечна медикаментозна підтримка.
У фокусі медикаментозної терапії, заслужена увага приділяється фітопрепаратам з політропним впливом. Вони коригують вегетативну регуляцію, яка впливає на діяльність всього організму. Унікальність їх складу не тільки в наявності великої кількості біологічно активних речовин, але і в тому, що діють вони комплексно, різнобічно, гармонійно з мінімальним впливом на людський організм, низьким рівнем протипоказань і побічних дій.
Завдяки розробкам ТОВ «Українська фармацевтична компанія», одним з таких збалансованих лікарських засобів є препарат А-ДІСТОН.
А-ДІСТОН — комбінована вітчизняна фіторозробка, до складу якої входять екстракти 6 лікарських рослин: плодів глоду, трави пустирника, коренів валеріани, плодів фенхеля, листя м’яти і квіток арніки.
Завдяки такій продуманій формулі екологічно чистої сировини, кожен компонент у складі препарату підсилює і доповнює дію інших. Поговоримо про них докладніше.
Далеко не всі знають, що застосування в якості серцевого засобу глоду звичайного починається з XVII ст. Глід виступає цінною лікарською рослиною для системи кровообігу і вважається одним з кращих кардіотоніків рослинного походження. Він розширює периферичні і коронарні судини, покращує кровопостачання і метаболізм серцевого м’яза, знижує артеріальний тиск, нормалізує сон і загальний стан організму.
У свою чергу, собача кропива звичайна (пустирник), надає м’який кардіотонізуючий ефект, має протисклеротичні і антиоксидантні властивості, володіє заспокійливою, спазмолітичною, протисудомною і легкою сечогінною дією.
У комплексі з перерахованими вище екстрактами, до складу препарату А-Дістон входить валеріана лікарська, відома з давніх-давен як заспокійливий і седативний засіб. Діоскорид писав про валеріану як про «засіб, здатний керувати думками». З її допомогою знижується збудливість центральної нервової системи, нормалізується сон, поліпшується коронарний кровообіг, регулюється серцева діяльність.
Крім того, склад препарату розширено за рахунок екстракту плодів фенхеля звичайного, який використовують у вигляді «кропової води» при кишкових кольках у дітей. Однак, фенхель відомий не тільки спазмолітичними властивостями, він покращує процес перетравлення їжі, приводить в норму роботу нервової системи і є ефективним заспокійливим засобом.
Важливим компонентом препарату є всім відома м’ята перцева, що володіє не тільки седативними властивостями, але і судинорозширювальною, протизапальною, болезаспокійливою та жовчогінною дією.
З давніх-давен відомі цілющі властивості арніки гірської, екстракт квіток якої має здатність знижувати рефлекторну збудливість мозку, розширювати мозкові судини для швидкого відновлення функціонального стану серцево-судинної, нервової систем. Екстракт квіток арніки також входить до складу препарату.
Завдяки перерахованим вище лікарським рослинам, А-ДІСТОН надає комплексну дію: посилює кровообіг в коронарних судинах і судинах мозку, знижує збудливість міокарда, виявляє антиаритмічну, антигіпоксичну і заспокійливу дію.
Серед показань до застосування препарату А-дістон – широкий спектр патології: нейроциркуляторна дистонія, вегетоневроз, а також порушення діяльності серцево-судинної системи, які супроводжуються ішемією і гіпоксією, стрибкоподібними змінами артеріального тиску. Крім того, його призначають як допоміжний лікарський засіб при легких формах порушень серцевого ритму.
А-ДІСТОН випускається у флаконах-крапельницях по 30 і 50 мл, що зручно для пацієнтів. Важливо те, що це вітчизняний препарат, розробка українських вчених, доступна за ціною кожному – і, отже, займе гідне місце в домашній аптечці.
З огляду на всю важливість проблеми вегетативних порушень, ми повинні більше знати про ці стани. Так як тільки здорова вегетативна система збереже здоров’я організму на довгі роки, поверне здатність радіти життю і творити.
Успіху Вам у подоланні проблем!
Будьте здорові і бережіть себе!