Кажуть: «Маленькі діти – маленькі проблеми, великі діти – великі проблеми». Вважаю, далеко не кожна молода мама погодиться з цим висловлюванням. Скільки клопоту і хвилювань, страхів і безсонних ночей доводиться пережити, поки дитина ще маленька. А якщо, до того ж, вона потрапила в категорію часто хворіючих дітей, то тут її мамі не позаздриш. В цьому випадку головним бичем є часті, буквально переходячі одна в іншу, застуди, а там і до тонзиліту або аденоїдів недалеко. Як допомогти батькам? Що порадити в непростій ситуації?
Складно передати весь спектр емоцій, які відчуває матір, коли хворіє її дитина. Ще складніше доводиться в разі, коли вона часто хворіє, і при цьому тижнями не може оговтатися від застуди. Нежить і запалене горло стають її постійними супутниками. А якщо дитина вже ходить в школу, вона змушена в такому стані відвідувати уроки або ж переходити на домашнє навчання.
Пізніше часті застуди та ангіни можуть перерости в хронічний тонзиліт або привести до формування аденоїдів. Аденоїди – це розростання глоткової мигдалини, здатні призвести до погіршення слуху і перешкоджати повноцінному носовому диханню. Звідси нічне хропіння, деформація обличчя і отит. У крайніх випадках, коли лікування аденоїдів не приносить бажаного результату, їх рекомендують видалити. Така операція називається аденотомія. Звичайно, ніхто не хоче доводити ситуацію до цього, особливо якщо мова йде про дитину. Так що ж робити? Як уберегти дітей від ускладнень, пов’язаних з частими застудами, хронічним тонзилітом та аденоїдами?
Хронічний тонзиліт і аденоїди: звідки вони беруться?
Для початку необхідно розібратися, що ж таке хронічний тонзиліт і аденоїди, та що призводить до їх розвитку.
Наш організм оснащений потужною зброєю, що дозволяє захищатися від збудників різних інфекційних захворювань, – це імунна система. Її справне функціонування забезпечується біологічно активними речовинами, які виробляють клітини імунної системи. Їх можна знайти в будь-якій частині організму, але найбільше скупчення таких відзначається у вхідних воріт інфекції. Наприклад, на бічних стінках ротоглотки знаходяться піднебінні мигдалини, які захищають від інфекцій органи дихання. Завдяки своїй гіллястій будові мигдалини можуть взаємодіяти з великою кількістю хвороботворних мікроорганізмів протягом періоду, достатнього для формування імунної відповіді.
Характер і частота виникнення тонзиліту у дітей багато в чому пов’язані з віковими особливостями будови мигдаликів (Полякова Т.С., Полякова Е.П., 2004). Однак не варто сподіватися на те, що аденоїди самі зникнуть, оскільки це може спровокувати розвиток інших захворювань рото- і носоглотки. При інфекційних захворюваннях, пов’язаних із запальними явищами в носо- і ротоглотці, доцільно проведення комплексного лікування із застосуванням як препаратів, так і методів фізіотерапії. При виборі лікарського засобу для протидії запальним процесам в області рото- і носоглотки у дітей провізору необхідно враховувати спектр його дії, показники ефективності, профіль його безпеки, ймовірність розвитку алергічних реакцій, наявність протипоказань і т.д.
Природа на допомогу дитині.
В цьому випадку увагу привертає гомеопатичний препарат ІОВ-МАЛЮК УФК виробництва «Таліон-А», який в Україні представляє компанія «УФК». Цей лікарський засіб має широкий спектр дії. Так, він показаний при аденоїдах, хронічному тонзиліті, респіраторних захворюваннях і частих застудах. До складу ІОВ-МАЛЮК УФК входять йод і рослинні екстракти туї західної, ягоди барбарису звичайного, сідач пронзенолистий. Препарат не являється нозодом, в тому числі псоріном – речовинами, виготовленими з патологічних виділень тіла людини, а також з біологічного матеріалу тваринного походження. При цьому завдяки своєму складу препарат володіє не тільки місцевим протизапальним ефектом, але і діє на організм в цілому. Крім того, що особливо важливо по відношенню до дітей, компоненти препарату ІОВ-МАЛЮК УФК метаболізуються без утворення токсичних речовин і не депонуються в тканинах організму.
Ефективність і профіль безпеки цього лікарського засобу були вивчені у дітей з хронічним тонзилітом і аденоїдними вегетаціями. Так, результати дослідження показали, що застосування ІОВ-МАЛЮК УФК поряд з проведенням фізіотерапії у дітей з різними формами хронічного тонзиліту протягом місяця сприяло поліпшенню їх стану за суб’єктивними оцінками батьків в 90% випадків (Філатов В.І., 2009). Крім того, було відзначено зменшення, а потім і зникнення ознак запального процесу в лакунах мигдалин. При цьому такий ефект зберігався протягом 1 міс. Також знижувалася вираженість нічного хропіння і сопіння у дітей, які приймали ІОВ-МАЛЮК УФК. Важливо відзначити, що на тлі прийому препарату більш ніж в 2 рази знизилася захворюваність застудою в порівнянні з дітьми із контрольної групи, які отримували тільки фізіотерапію. При цьому у дітей, які приймали ІОВ-МАЛЮК УФК, не було діагностовано жодного випадку ангіни. Ще одним аргументом на користь препарату стала його добра переносимість маленькими пацієнтами. У період дослідження не зафіксовано жодного випадку розвитку побічних ефектів або непереносимості лікарського засобу. За даними опитування батьків і спостереженнями фахівців ефективність препарату оцінена в 44% випадків як дуже хороша, в 50% – як гарна, і тільки в 6% випадків не відзначалося ефекту від його застосування. Підсумком дослідження став висновок про те, що ІОВ-МАЛЮК УФК може бути рекомендований для курсового прийому у дітей з різними формами хронічного тонзиліту для профілактики і лікування загострень захворювання на тлі стандартної схеми профілактичної терапії.
В іншому дослідженні, проведеному за участі дітей з аденоїдними вегетаціями, було показано, що вже після першого місяця прийому більшість (90%) батьків відзначали позитивні зміни в стані своїх дітей (Богомильський М.Р., 2002). Зокрема, покращилось носове дихання, знизилася вираженість нічного хропіння і сопіння. На тлі прийому препарату в 2,5 рази знизилася захворюваність серед дітей, що приймали препарат, у порівнянні з контрольною групою. Важливо, що незважаючи на існуючий розмір піднебінних мигдалин і аденоїдних вегетацій були відсутні ознаки запалення, була відзначена позитивна динаміка щодо проявів запального процесу і характеристик слуху. Лікарський засіб також добре переносився, а ефективність його застосування була оцінена як дуже хороша – в 63% випадків, як хороша – в 33%, і тільки у 3% не було відзначено ефекту лікування. Таким чином, препарат ІОВ-МАЛЮК УФК може бути рекомендований для застосування у дітей з гіпертрофією піднебінних мигдалин і аденоїдними вегетаціями з лікувальною і профілактичною метою в якості монотерапії. Так, ІОВ-МАЛЮК УФК можна приймати при аденоїдах як до операції (для поліпшення стану дитини), так і з профілактичною метою.
Препарат ІОВ-МАЛЮК УФК, основою якого є натуральні рослинні компоненти, володіє сприятливим профілем безпеки, високими показниками ефективності щодо запальних процесів при хронічному тонзиліті і аденоїдах, сприяє зменшенню вираженості хропіння і сопіння, а також показаний до застосування при респіраторних захворюваннях і частих застудах у дітей. ІОВ-МАЛЮК УФК допоможе малюкові дихати вільно!
З 1 серпня ТОВ «Українська фармацевтична компанія» є ексклюзивним дистриб’ютором всіх препаратів, вироблених ТОВ «Таліон-А».
Додаткову інформацію про препарат ІОВ-МАЛЮК УФК можна отримати за тел.: 0 800 500 614 (дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні).