Цистит і аденома – дві проблеми одне рішення!

Цистит і аденома – дві проблеми одне рішення!

цистит, аденома

У чоловіків та жінок можуть бути абсолютно різні проблеми зі здоров’ям, але в той же час, у них можуть бути схожі наслідки, і вони можуть мати одне рішення. Наприклад, до таких відносяться проблеми з сечостатевою системою. У чоловіків однією з головних таких проблем є аденома простати. У жінок – цистит.

Чому розвивається аденома простати до кінця не відомо. Часто її пов’язують з хронічним простатитом, але даних, підкріплених дослідженнями, які б це підтвердили на 100% немає. А ось спостереження, що аденома безпосередньо залежить від віку, підтверджувалися неодноразово. На сьогодні вважається, що аденома простати може розвинутися через порушення гормонального фону у чоловіків. І найчастіше – в період андропаузи.

Симптоми при аденомі такі:

 • почастішання сечовипускання,
 • настійливі позиви на сечовипускання,
 • часто – нетримання сечі.

Також характерними для аденоми симптомами є утруднення при сечовипусканні, затримка початку сечовипускання, відчуття неповного випорожнення, необхідність напруження при сечовипусканні.

Виявлена ​​на початковій стадії аденома піддається медикаментозному лікуванню, а часто – навіть лікуванню гомеопатією. Якщо ж лікування не почалося вчасно, у пацієнта може розвинутися хронічна ниркова недостатність. Щоб допомогти хворому з виведенням сечі встановлюють катетер, або проводиться термінова операція. Ще одна проблема, з якою стикаються пацієнти з аденомою – камені в сечовому міхурі. Вони мігрують з нирок, а з’являються в результаті застою сечі. Тому таке захворювання супроводжується не тільки дискомфортними відчуттями, але і часто – сильним болем.

На перших стадіях пацієнтові можуть бути призначені лікарські препарати (як ПРОСТАЛАД від Української фармацевтичної кампанії) або інгібітори. При вираженому ж запальному процесі лікарем можуть призначатися антибіотики. При більш складному перебігу захворювання застосовується оперативне втручання.

Жінки ж стикаються з іншою проблемою – цистит. Які основні симптоми цього захворювання:

 • печіння та біль при сечовипусканні,
 • часті позиви в туалет,
 • загальне погіршення самопочуття,
 • біль в області попереку або внизу живота,
 • температура.

Основні причини розвитку циститу:

 • бактеріальне зараження,
 • зниження імунітету,
 • малорухливий спосіб життя – застій крові в тазі,
 • гормональні порушення,
 • пошкодження слизової оболонки сечового міхура.

Залежно від того, що стало причиною розвитку хвороби, призначають лікування – лікарські засоби або антибіотики. У випадку з лікарськими препаратами, як і в випадку з лікуванням аденоми, може бути призначений Просталад (настоянка має широкий спектр дії – від ДГПЗ до інфекцій сечовивідних шляхів – циститу, уретриту, простатиту та ін.). Завдяки своєму складу, до якого входять трава звіробою, золотарник канадський, грицики, реп’ях звичайний, квітки арніки гірської, квітки календули, кореневища з корінням валеріани, ехінацея пурпурова він має протизапальну, антибактеріальну, а також загальнозміцнюючу дію на організм. Препарат безрецептурний, але попередньо краще порадитися з лікарем.

І у випадку з циститом, і у випадку з аденомою, крім лікування препаратами важливо вести правильний спосіб життя – відмовитися від спиртних напоїв і кофеїну, тютюну, та судинозвужувальних препаратів. Починаючи з 30-річного віку важливо стежити за своїм гормональним фоном. Як мінімум раз на рік проходити обстеження разом зі здачею аналізів крові та сечі. А при перших вищезгаданих симптомах звернутися до уролога або сімейного лікаря.