Вазавітал – надійний захист ендотелію!

Вазавітал – надійний захист ендотелію!

Безсумнівно, здоров’я людини, так само як і її біологічний вік, визначається станом її судин. Як відомо, стінка більшості кровоносних судин складається з трьох оболонок – внутрішньої ендотеліальної вистилки (інтиму), проміжного шару гладком’язових клітин (медіа) і зовнішньої сполучнотканинної «обгортки» (адвентиція). Як виявилося, роль ендотелію настільки велика, що його запропонували вважати цілим окремим органом, від роботи якого залежить правильне функціонування всієї серцево-судинної системи.

«Органом?», – перепитаєте ви. Так, саме органом, адже загальна маса всіх ендотеліальних клітин в організмі становить близько двох кілограмів, що порівнянно з масою печінки, а площа поверхні, яку вони покривають, порівнянна з футбольним полем. Так які ж функції ендотелію, цієї величезної структури, розподіленої по всій території людського організму?

Виявляється, що головна функція ендотелію – це не просто вистилання судин зсередини. Ендотелій – це також активний ендокринний орган, який синтезує субстанції, важливі для контролю згортання крові, регуляції тонусу судин і артеріального тиску, функції нирок, скорочувальної активності серця, метаболічного забезпечення мозку, дифузії води, іонів і продуктів метаболізму крізь судинну стінку.

Крім того, велике значення в підтримці адекватного кровотоку надається оксиду азоту (NO), який синтезується ендотелієм і є найбільш вивченою сигнальною і судинорозширювальною молекулою в серцево-судинній системі. Вченим, які відкрили його, в 1998 році була присуджена Нобелівська премія. Оксид азоту пригнічує розростання гладких м’язів судин, попереджає судинну перебудову і прогресування атеросклерозу, має антиоксидантну дію, перешкоджає розвитку спазму в судинах, виконує функції транслятора нервових імпульсів і бере участь в механізмах пам’яті.

Старіння і пошкодження ендотелію поступово приводять до розвитку так званої ендотеліальної дисфункції, і перший її прояв – зниження вироблення оксиду азоту NO. Ендотеліальна дисфункція виступає провідним фактором у розвитку артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, атеросклерозу, хронічної серцевої недостатності, цукрового діабету, хронічної ниркової недостатності і нефротичного синдрому. А багатофакторність її характеру обумовлює необхідність комплексного і раннього підходу до лікування. Для цього найбільш доцільні альтернативні засоби з мінімальними побічними ефектами та кращою переносимістю.

В даний час, у фокусі медикаментозної терапії, заслужену увагу привертають фітопрепарати з політропним впливом, турбота яких про стан ендотелію незаперечна.

Завдяки розробкам ТОВ «Українська фармацевтична компанія», одним з таких збалансованих засобів являється полівітамінно-рослинний комплекс ВАЗАВІТАЛ® (6 вітамінів з екстрактом листя гінкго білоба і бджолиним пилком-обніжжям).

Екстракт листя гінкго білоби препарату ВАЗАВІТАЛ® (екологічно чиста сировина від брендового французького виробника «Naturex») покращує кровообіг, знижує ризик тромбоутворення, нормалізує процеси клітинного обміну, перешкоджає розвитку і прогресуванню багатьох серцево-судинних і неврологічних захворювань.

Сприятливий вплив гінкго білоби при ендотеліальній дисфункції реалізується, перш за все, за рахунок посилення внутрішньоклітинних ефектів оксиду азоту, потужних антиоксидантних властивостей і антитромбоцитарної активності, що підтверджено численними клінічними дослідженнями. Екстракт гінкго білоби є повноцінним коректором ендотеліальної дисфункції як на етапі функціональних, так і на етапі структурних змін судинної стінки.

Бджолине обніжжя, яке називають ще «еліксиром молодості», є унікальною складовою препарату ВАЗАВІТАЛ®, що істотно доповнює і розширює спектр захисних ефектів екстракту гінкго білоба.

На сьогоднішній день у складі пилку-обніжжя ідентифіковано більше 240 біологічно активних речовин, серед яких 16 вітамінів, 18 амінокислот (в тому числі всі незамінні, включаючи L-аргінін), 28 мікроелементів (в тому числі селен), ферменти, коферменти та інші речовини.

Пилок відновлює пошкоджені ендотеліоцити, покращує стан серцевого м’яза, сприяє зниженню рівня холестерину в крові, активізує обмінні процеси і славиться своєю природною загальнозміцнюючою дією.

Слід додати, що бджолине обніжжя має виражений протиастенічний ефект, що підвищує прихильність пацієнта до лікування, дає йому розуміння необхідності і доцільності прийому препарату ВАЗАВІТАЛ® і мотивує до подальшої співпраці з провізором або лікарем.

Явною перевагою ВАЗАВІТАЛУ® є наявність всіх життєво необхідних вітамінів (С, РР, В1, В2, В6, Р). Вітаміни групи В у поєднанні з потужними антиоксидантами екстракту гінкго і бджолиного обніжжя роблять препарат ефективним засобом в боротьбі з гіпергомоцистеїнемією (незалежним чинником розвитку атеросклерозу) та її наслідками.

У свою чергу, аскорбінова, нікотинова кислоти та рутин здатні стабілізувати клітинні мембрани, мають антиоксидантні властивості, зміцнюють базальну мембрану ендотеліоцитів і беруть участь в синтезі різних речовин з ендотеліопротективною дією.

Завдяки високій біодоступності і комплексному впливу, початок терапевтичного ефекту настає через 7 днів лікування, а найбільш виражена дія досягається через 3 тижні застосування.

Таким чином, ВАЗАВІТАЛ® – натуральний, збалансований лікарський препарат, комплекс компонентів якого підсилює захисну дію один одного. Він може служити ефективним засобом для ранньої корекції порушень ендотелію, і в тому числі у схильних осіб з обтяженою спадковістю.

Між іншим, всі рекомендації щодо поліпшення стану ендотелію багато в чому залежать від самого пацієнта і його роботи над собою. Не дарма жартівлива мудрість говорить «порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих». Ну а наше здоров’я – в наших руках!

Будьте здорові і бережіть себе!