Недолік енергії може впливати на якість повсякденної діяльності та помітно знижувати продуктивність людини. Одним з важливих чинників підтримки організму у відмінній формі є їжа, яка постійно присутня на тарілці. Звичайно ж, енергію дають всі продукти в тій чи іншій мірі. Але деякі продукти містять саме ті поживні речовини, які допоможуть підвищити рівень енергії та підтримувати концентрацію на важливих заняттях протягом дня. Доведено, що наступний список продуктів просто необхідний, якщо ви хочете бути активним, працездатним і отримувати задоволення від фізичної активності.
- Банан – один з кращих джерел енергії. А все завдяки складу з складних вуглеводів, калію та вітаміну B6. Вони точно забезпечать вам приплив енергії. Особливо після фізичних та емоційних навантажень.
- Коричневий рис – ще один вкрай поживний продукт. Він менш оброблений, ніж його “білий” товариш та зберігає більшу поживну цінність у вигляді клітковини, вітамінів та мінералів. До слова, половина склянки коричневого (бурого) рису здатна забезпечити більшу частину добової дози марганцю. А це саме той мінерал, який допомагає розщепленню вуглеводів та білків для вироблення енергії.
- Солодка картопля – не такий вже й популярний продукт у нас, хоча у багатьох народів – вона основне джерело корисних мікроелементів. Солодка картопля багата на бета-каротин та антоціани, вітаміни В, А, С, а також фосфор, тіамін, рибофлавін. Її особливо радять вводити в раціон в осінньо-зимовий період.
- Кава – до неї часто звертаються, якщо хочуть підбадьоритися. Вона багата кофеїном, який може швидко переходити з кровотоку в мозок та пригнічувати активність аденозину (нейромедіатор, що заспокоює центральну нервову систему). В результаті – вироблення адреналіну збільшується, відбувається стимулювання мозку та тіла. Головне – не перевищити допустиму дозу та не погіршити ситуацію (рекомендується не пити більше 4 чашок в день, але краще підходити до цього дозування індивідуально та відстежити власні відчуття після однієї, двох, трьох чашок кави).
- Яйця – вони сповнені можливістю підживити ваш день енергією завдяки наявності білка – постійного його джерела. Крім того в яйцях є лейцин, який стимулює вироблення енергії організмом, в тому числі допомагаючи розщепленню жирів для виробництва енергії.
- Ягоди годжі – незамінний продукт в китайській медицині, який тільки недавно став у нас популярним суперфудом. Крім того, що ягоди багаті антиоксидантами, вітамінами та мінералами, вони також є джерелом клітковини (на 28 гр продукту – 2 гр клітковини). Про що це говорить? Що завдяки уповільненню травних процесів вивільнення енергії також буде проходити поступово. Ягоди годжі можна додавати в йогурти, смузі, випічку та соуси, або просто їсти їх у сирому вигляді.
- Сочевиця – незаслужено ігнорований продукт, який може бути і недорогим, і корисним одночасно. Це відмінне джерело поживних речовин, білка та клітковини. Крім того, сочевиця багата на фолієву кислоту, цинк і марганець. Ці компоненти допомагають організму виробляти клітинну енергію.
- Зелений чай – продукт, давно відомий своїм впливом на організм. Завдяки високій концентрації потужних антиоксидантів, кофеїну та L-теаніну (здатному пом’якшувати дію кофеїну) зелений чай забезпечує більш плавний приплив енергії. Він також знижує стомлюваність, тому рекомендований при фізичних навантаженнях.
Цей список можна продовжувати і далі, але навіть якщо ви переглянете свій раціон та введете відсутні продукти з цього списку – енергії у вас додасться.
Що ще можна зробити, щоб відчувати себе бадьоро та легко концентруватися на завданнях? Можна використовувати в якості профілактики бальзам ВІГОР від Української фармацевтичної компанії. Завдяки своєму унікальному складу він сприятливо впливає на імунну систему та перешкоджає розвитку астеновегетативного синдрому (симптомами якого також є втома, зниження працездатності та поганий сон). До складу бальзаму ВІГОР входять:
- кореневище лепехи – 0,651 мг,
- кореневища з коренями левзеї сафлоровидної – 0,06 мг,
- деревій – 0,87 мг,
- полин гіркий – 0,129 мг,
- листя м’яти – 0,27 мг,
- листя вахти – 0,129 мг,
- квітки липи – 0,756 мг,
- плоди кропу пахучого – 0,369 мг,
- кора дуба – 0,066 мг,
- екстрагент етанол 40% – 30 мкл.
Перед вживанням бальзаму рекомендуємо прочитати інструкцію повністю.