Всі хвороби від нервів?!

стресс

Нерідко можна почути, що ми живемо в епоху стресів. Саме поняття «стрес» вже перейшло з медичних термінів і міцно вкоренилося в повсякденному мовному побуті, при цьому рідко замислюємося про справжню його небезпеку для нашого здоров’я.

«Стрес». Що це таке? Кожна людина розуміє його по-своєму. Хтось каже про стрес, викликаний монотонною роботою, хтось пов’язує з роботою за комп’ютером, хтось з величезним потоком інформації, а інші – з виходом на пенсію. До виникнення даного стану у фармацевтів може призвести постійне спілкування з клієнтами, нерідко конфліктними, а у домогосподарки – побутова невлаштованість та сімейні проблеми. І кожен з нас по своєму правий.

Стрес – це комплекс фізіологічних і психологічних реакцій організму, що розвиваються в результаті впливу на нього фізичних і психологічних перевантажень.
Ці перевантаження називаються стрессорами. У повсякденному житті ми часто стикаємося з різного роду стрессорами. Вони можуть бути самої різної природи – різкі перепади температур, характерні для нашого регіону, великі фізичні навантаження, емоційні потрясіння і навіть рішення складного завдання. Також необхідно враховувати той факт, що багато людей в прагненні забезпечити себе і свою сім’ю (особливо в умовах економічної кризи) фізично та інтелектуально (а внаслідок і емоційно) перевантажують себе, працюючи понад фізіологічної норми. Таким чином, вони стають схильними до хронічного стресу, викликаного фізіологічною та психологічною необхідністю реадаптації.

Стресу піддаються люди різного віку, соціальних груп і професій. Не обов’язково бути керівником великої компанії або відповідати за багатомільйонні фінансові потоки для того, щоб постійно відчувати його… В наш час стресу піддаються навіть школярі і студенти, на яких з телеекранів та Інтернету обрушується маса різної інформації, не кажучи вже про екзаменаційний період. В особливу «групу ризику» входять ті, хто безпосередньо контактує у своїй роботі з іншими людьми. Це менеджери, рекрутери, продавці, журналісти, працівники сфери послуг, диспетчери і медичні працівники. Більшість з нас, як кажуть психологи, живуть в «режимі невизначеності і невиправданих очікувань» – в стані щоденного стресу.

З настанням весняно-літнього сезону негативні наслідки хронічного стресу у деяких категорій населення можуть посилитися. У школярів і студентів – у зв’язку з підготовкою до випускних і вступних іспитів, сесії. У працівників розумової праці, управлінців різних ланок, людей, діяльність яких пов’язана з великими обсягами інформації, погіршення стану може спровокувати бурхлива ділова активність і «підгонка хвостів» у передвідпускний період. Для багатьох літніх людей можуть бути стресом перепади погоди, які супроводжуються подібними симптомами, і, крім ЦНС, можливі збої в роботі серцево-судинної системи.

Оскільки ЦНС є найбільш вразливим і «складно організованим механізмом», при стресі організм починає давати збої не в якомусь одному місці, а «валиться» відразу весь.

Стрес сприяє тому, що з ладу виходять ослаблені системи організму. Розвиток таких захворювань, як виразкова хвороба, бронхіальна астма, ішемічна хвороба серця, гіпертонія, здатні прискорити тривалий або сильний стрес. В результаті з’являються депресивні або невротичні, тривожні розлади, які дуже знижують якість життя людей. Нестійкий емоційний стан при стресі впливає на наше здоров’я, обумовлюючи погіршення пам’яті та уваги, поганий настрій, підвищення нервозності, тривожності, головні та кардіальні болі, запаморочення, розлади сну, підвищення артеріального тиску, загострення хронічних захворювань, зниження імунітету. Небезпека цих станів в тому, що з часом вони трансформуються в серйозну патологію – порушення серцевого ритму, інсульт, інфаркт, гастрит, виразкову хворобу, депресію тощо. Також стрес стає причиною розвитку астеноневротичного синдрому, проявом якого є синдроми хронічної втоми і професійного вигорання.

Подібні стани вимагають лікування, але ефект від нього, швидше за все, буде тимчасовим, тому що причина захворювання не ліквідується, адже не всі здатні докорінно змінити свій спосіб життя. Фахівці радять почати з ранкової зарядки, занять йогою, аутотренінгу і релаксації, що не так-то просто. Психологи рекомендують сприймати життя таким, яким воно є, не займатися постійною самокритикою і любити себе. Але це всього лише слова і поради, хоч і корисні. Мало хто з нас здатний кардинально змінитися. Мало хто готовий оплачувати послуги психологів, психотерапевтів і психоаналітиків без гарантій отримати позитивний результат.

До того ж, що робити, якщо вже є прояви хронічної дії стресу?
Звичайно ж, підібрати ефективний та безпечний медикаментозний засіб. Однак багато препаратів, що застосовуються при стресі, призначені для лікування його наслідків. А для ефективної боротьби з ним необхідні ліки, які б захищали від його дії і знижували ризик стресогенних захворювань. І саме ВАЗАВІТАЛ® – це комплекс, що дає організму речовини для «активного захисту від стресу».
Мозок, отримуючи необхідні речовини, працює по-іншому, ефективніше, і те, що ще недавно було значним стресовим чинником, стане звичайним робочим навантаженням.
Це і є «активний захист від стресу».

ВАЗАВІТАЛ® – комплексний рослинний препарат, який:

  • покращує загальний і мозковий кровообіг;
  • покращує пам’ять, підвищує здатність до навчання і засвоєння великих обсягів інформації;
  • підвищує розумову та фізичну працездатність;
  • захищає і лікує від виснаження нервову систему;
  • запобігає утворенню тромбів, знижує ризик інсульту та інфаркту;
  • попереджає і усуває запаморочення, шум у вухах, підвищує гостроту слуху;
  • сприяє відновленню ураженої сітківки і судинної оболонки ока;
  • прискорює відновлення порушених функцій в результаті інсульту, інфаркту і після черепно-мозкової травми;
  • сприяє активному довголіттю і уповільнює процес старіння організму.

Важливо звернути увагу на основні компоненти препарату ВАЗАВІТАЛ®:

  1. Екстракт листя гінкго білоби, який поліпшує загальний та мозковий кровообіг, зменшує набряки і найголовніше – покращує пам’ять.
  2. Комплекс вітамінів (B1, B2, B6, РР, Р, С) сприяє процесу відновлення тканин, підвищує опірність до стресу, посилює імунітет, забезпечує антиоксидантний захист клітин (вітамін С). Вітаміни групи B життєво необхідні для нормального функціонування нервової системи, а РР і Р – покращують тонус судинної стінки.
  3. Бджолине обніжжя (квітковий пилок). Саме воно робить ВАЗАВІТАЛ® не просто оригінальним, але і більш ефективним за рахунок того, що його компоненти підсилюють дію активних речовин, що входять до складу препарату. Пилок – найпотужніший природний зміцнюючий засіб, особливо ефективний в реабілітаційному періоді після інфарктів, інсультів і черепно-мозкових травм. Він містить понад 240 біологічно активних речовин, що перевершує всі існуючі полівітамінно-мінеральні комплекси. Сприяє підвищенню продуктивності розумової праці за рахунок багатого амінокислотного складу, значно збільшуючи можливості мозку, підвищує гостроту і силу його сприйняття.

На думку професора, завідувача відділом нейрофармакології Інституту фармакології і токсикології НАМН України Л.А. Громова, гінкго білоба – це «золотий стандарт» ноотропних засобів (що поліпшують пам’ять та розумову діяльність) рослинного походження. Але клінічний досвід показує, що монотерапія не до кінця ефективна і бажано використовувати комбінований препарат. За впливом на розумову працездатність ВАЗАВІТАЛ® перевершує монопрепарати, що містять гінкго білобу. Результати клінічних досліджень свідчать про його високу ефективність дії та сприятливий профіль безпеки.

ВАЗАВІТАЛ® показаний дорослим для профілактики, а також в комплексному лікуванні:

  • дисциркуляторної енцефалопатії з порушеннями уваги, пам’яті, сприйняття, зниженням інтелекту;
  • початкової стадії хвороби Альцгеймера;
  • нейросенсорних порушень (шум у вухах, зниження слуху, запаморочення);
  • діабетичної ретинопатії;
  • артеріопатії нижніх кінцівок (біль при ходьбі, трофічні порушення);
  • синдрому Рейно.

Також застосовувати ВАЗАВІТАЛ® можна і здоровим людям як «вітаміни для мозку», що особливо важливо для учнів, студентів та інтенсивно працюючих.

Однак завжди пам’ятайте про шкідливість самолікування, звертайтеся до фахівців, перед застосуванням препарату ВАЗАВІТАЛ® ознайомтеся з інструкцією. Враховуйте і протипоказання, до яких відносяться: підвищена чутливість до компонентів препарату, камені в нирках та виражені порушення їх функції, тромбофлебіт, загострення виразкової хвороби, подагра, гіперурикемія. При його прийомі зрідка можлива алергічна реакція, диспепсичні явища, головний біль.

Завдяки унікальному складу та властивостям ВАЗАВІТАЛ® – це:

  • ефективна профілактика стресу і лікування його наслідків;
  • комплексне рішення проблем погіршення пам’яті (поліпшення кровопостачання головного мозку і обмінних процесів);
  • профілактика інсульту та інфаркту;
  • гарна переносимість при максимальній безпеці.

Будемо берегти своє здоров’я разом. А ВАЗАВІТАЛ® в цьому – найкращий помічник!