Як допомогти дитині при кашлі?

кашель у ребенка, простуда

Якщо дитина захворіла і з’явився кашель – потрібно відразу звернутися до лікаря, щоб почати лікування. Адже ускладнення при кашлі можуть бути дуже серйозними – і чим менша дитина, тим небезпечніші для неї респіраторні інфекції та інші захворювання дихальних шляхів.

Чим можуть допомогти батьки?

Ще до огляду лікаря можна дати дитині трав’яний чай. В аптеках продають так звані грудні збори, склад яких спрямований на зменшення подразнення верхніх слизових дихальних шляхів.

Також варто подбати, щоб дитині було тепло та комфортно. Але добре, якщо в кімнаті дотримується оптимальна вологість, адже пересушене повітря також не сприятливо впливає на стан слизових.

При сухому кашлі або підвищеній температурі дитину можуть мучити головні болі, тому важливо, щоб у кімнаті було свіже повітря, спокійне освітлення і не було занадто дратівливих звуків.

Слід звернути увагу на інші симптоми, які супроводжують кашель – запаморочення, біль у грудях, нудота. Про всі симптоми треба розповісти лікареві під час першого візиту.

Чим небезпечний кашель?

Деякі батьки вважають, що тільки запалення легенів небезпечне для дітей, але це далеко не так. Як і будь-яка вірусна інфекція, кашель може бути заразним для оточуючих. І звичайно, при слабкому імунітеті він може призвести до ускладнень.

Такі захворювання, як ларингіт, бронхіт, доставляють дитині сильний дискомфорт, тому до кожного захворювання слід ставитися серйозно. Лікарі намагаються призначати для дітей найбільш щадні препарати і рідко, тільки в найвиправданіших випадках вдаватися до антибіотиків.

микстура детская от кашля, мікстура дитяча від кашлю

Для дітей віком від двох років вам можуть порекомендувати Мікстуру дитячу від кашлю виробника Українська фармацевтична компанія. Її склад – максимально щадний, але в той же час препарат добре зарекомендував себе при лікуванні кашлю у дітей. До складу Мікстури дитячої входять екстракт алтейного кореня сухого (1:10), екстракт солодкового кореня сухого (1:8) та допоміжні компоненти.

Як відомо, і алтейний корінь, і корінь солодки посилюють формування секрету, а отже, стимулюють відхаркування. Корисні речовини обох рослин здатні боротися із запаленнями природним шляхом, тому рекомендуються для лікування дітей.

Давайте трохи докладніше розглянемо особливості цих лікарських рослин.

Корінь солодки

  • У складі цієї рослини кумарини, пектини, ефірні олії, адаптогени, мінерали та інші корисні речовини. Саме завдяки їм корінь солодки має противірусну, а також антигістамінну та протизапальну дію.
  • Також екстракт кореня солодки використовується для лікування хвороб горла та ШКТ.

Корінь алтеї

  • Екстракт кореня алтеї також успішно застосовують для лікування захворювань дихальних шляхів. Крім відхаркувальної дії він також має протизапальну дію, завдяки чому допомагає зменшити кашель та зміцнити стан організму.

Питний режим, відпочинок та правильно підібрані лікарські препарати здатні швидко впоратися з кашлем у дитини, покращити її стан та призвести до одужання. Купити ліки від кашлю для дітей, у тому числі Дитячу мікстуру від кашлю можна в аптечних мережах України офлайн та онлайн.