Як наше серце говорить про збої в своїй роботі?

Як наше серце говорить про збої в своїй роботі?

сбои в работе сердца, збої в роботі серця

Організм людини повинен працювати так, щоб нічого не доставляло дискомфорту. “Працювати як годинник” – це про взаємодію всіх систем, які без збоїв та помилок виконують свої функції. Якщо десь відбувається “неполадка” – ми відразу це відчуваємо. Банальна втома, якщо це не одноразове явище – теж може бути симптомом нестачі в організмі певних речовин. Те ж саме можна сказати і про головний біль, і про дискомфорт у грудях або області шлунка. Саме такі перші дзвіночки малопомітні, але дуже показові. До них обов’язково потрібно прислухатися. Не панікувати, а діяти. Як мінімум – звернутися до лікаря та обстежитися. Але давайте по-порядку.

Як розпізнати проблеми з серцем?

Бувають випадки, коли хвороба серця розвивається стрімко та вимагає негайного лікування. Але, як правило, починаються такі розлади задовго до ургентного стану.

Давайте розглянемо симптоми, на які важливо вчасно звернути увагу.

  • Апное. Людина спить, а уві сні відбувається зупинка дихання. Чим небезпечний такий стан? Нестачею кисню в крові, який недоотримують життєво важливі органи, в тому числі мозок і серце. Ви можете не знати про апное, але якщо навіть після сну відчуваєте втому, знаючи, що лягли вчасно і раніше цього часу цілком вистачало для відпочинку, можливо саме цей синдром є причиною. Це може звучати вражаюче, але у людей, які страждають на апное може зустрічатися за ніч до півтисячі зупинок дихання! А це дуже велике навантаження на серце. Тому така банальна причина як хропіння (а апное часто його супроводжує) може привести до інфаркту та інших хвороб серця.
  • Задишка та запаморочення. Ще один симптом, який вказує, що в організмі стався збій. Як правило, задишка та запаморочення демонструють, що в крові мало кисню, або сам обсяг крові, яка надходить в мозок, недостатній. Задишка може вказувати і на проблеми з легенями, тому при її виникненні важливо обстежитися, не чекаючи погіршення стану.
  • Набряклість в тілі. Набряклість може бути тимчасовою, але якщо ви почали помічати, що рідина накопичується в тканинах з незавидною періодичністю – це дзвіночок перевірити роботу нирок, серця та лімфатичної системи. Разом з задишкою, набряклість практично завжди говорить про те, що серце не справляється з перекачуванням крові з нижніх частин тіла до верхніх. Якщо набряклість буває найчастіше вранці, то швидше за все причина в порушенні роботи нирок.
  • Відчуття оніміння в кінцівках, слабкість. Причинами таких відчуттів можуть бути і цілком банальні – вагітність, депресія, фізична втома. Але трапляється, що до оніміння кінцівок призводять і більш серйозні захворювання – інфекційні, серцеві, онкологічні. Тому, знову ж таки, якщо цей симптом постає не одноразово – слід звернутися до лікаря.
  • Синюшність шкірних покривів. Виникає при порушенні циркуляції крові, багатої на червоні кровоносні тіла. Крім проблем з серцем, синюшність може вказувати і на захворювання самої крові або легень. Але якщо посиніння покривів супроводжується болем у грудях – потрібно звернутися за допомогою негайно.

Звичайно, це далеко не всі симптоми, які можуть вказувати, що вам пора до кардіолога. Але при виникненні перерахованих вище, прийняти рішення про візит до лікаря потрібно негайно. Досвідчений лікар проведе огляд, призначить всі необхідні дослідження, дасть всі необхідні рекомендації по лікуванню.

кардиолин, кардіолін, cardiolin

Як правило, лікування серцевих захворювань відбувається в комплексі. Сюди можна включити і режим дня, і харчування, і різні лікарські засоби. Одним з таких лікарських засобів на основі трав є КАРДІОЛІН. Його рекомендують приймати при неврозах серця, нейроциркуляторній дистонії, ішемічній хворобі серця.

1 упаковка крапель КАРДИОЛІНу містить настої з лікарської рослинної сировини:

  • трави горицвіту весняного,
  • плодів ялівцю звичайного,
  • квіток арніки,
  • листя м’яти.

Також до складу входить етанол (1 мл препарату містить 0,35 мл етанолу).

Для більш докладної інформації про препарат прочитайте, будь ласка, інструкцію та проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

З серцем завжди потрібно бути пильним, тому не ігноруйте симптоми та не бійтеся звернутися за допомогою до фахівця.