Ви живете в постійному поспіху та вважаєте це нормою? Але в цілому не можете зосередитися на одній справі, переживаєте, що не встигнете зробити щось ще, і в підсумку, не можете розслабитися ні на хвилину? Навіть вдома в колі сім’ї ви постійно відчуваєте себе напружено? Є відчуття, що забули зробити щось важливе? Всі ми іноді так себе відчуваємо. Але ключове саме “іноді”. Якщо ви постійно перебуваєте в такому стані, то настав час зупиниться і перерозподілити пріоритети у своєму житті. Інакше і до депресії пару кроків.
У той же час, у вас в оточенні точно можуть бути люди, які живуть спокійно і нікуди не поспішають. Хочете стати більше схожими на них? Давайте розглянемо всього 5 кроків, які допоможуть принести в життя більше спокою та гармонії.
1. Починайте дихати
Кожен раз, коли вам доводиться стикатися зі стресовою ситуацією і ви відчуваєте хвилювання – просто сконцентруйтеся на своєму диханні:
- Зробіть п’ять глибоких циклів вдих-видих (мова йде про дихання “животом”);
- Подумки уявіть, як стрес “йде” з вашого тіла з кожним новим циклом дихання;
- Посміхніться. Якщо навіть для першого разу вам доведеться “натягнути” посмішку на обличчя. Далі ви відчуєте легкість та впевненість. Складно посміхатися і переживати одночасно. Так що змістіть акцент на посмішку.
Така вправа допоможе і на роботі, і в побуті. І чудово допомагає повернути ситуацію в позитивне русло, уникнути конфліктів, переживань.
2. Простежте за зажимами в тілі
Після такого дихання спробуйте відстежити, чи залишилися в тілі якісь “зажими”. Напружена шия? Нервово ковтаєте? Чи відчуваєте біль в плечах? Помасажуйте по можливості ту частину тіла, в якій відчуваєте напругу. Підключіть уяву – придумайте для себе комфортне місце, в якому ви зараз “перебуваєте” і розслабтеся.
3. Намагайтеся жувати повільніше
Хочете стати спокійніше та перестати поспішати? Швидке харчування – одна з проблем сучасності. Ми перестали насолоджуватися їжею, особливо під час ланчу, коли весь час поспішаємо повернутися до справ. Поміняйте ситуацію – почніть стежити за тим, як ви жуєте, робіть це повільно, відстежуйте смак їжі. Можливо для цього, варто спробувати нову страву? Або змінити місце трапези? Чи варто говорити, що крім спокою, ви також отримаєте сприятливу дію на роботу вашого шлунково-кишкового тракту.
4. Дозвольте собі відпустити переживання
Ми звикли хвилюватися через промахи та помилки. Найчастіше це наслідок виховання, з яким дуже складно боротися навіть у дорослому житті. Що станеться, якщо ви виконаєте роботу не сьогодні, а завтра? Який максимально поганий результат ви можете отримати і до чого це призведе? Прийміть ситуацію як досвід. Іноді виправлення помилок не варто зусиль, витрачених на це. Кінець світу не настане, якщо ви перенесете зустріч, на яку не встигаєте. Або навіть попросите про допомогу, якщо знаєте, що впоратися самотужки буде набагато складніше.
5. Практикуйтеся щодня
Сьогодні, завтра і кожен наступний день намагайтеся відзначати, де ви все ще відчуваєте хвилювання, від чого воно виникає та чи можна це виправити. Зосереджуйтесь на результаті, але пам’ятайте, що досягти його можна тільки зберігаючи ясний розум. А ще – намагайтеся наситити свій організм необхідними корисними речовинами – через збалансоване харчування, вітаміни, повноцінний відпочинок та прогулянки на свіжому повітрі.
Адже часто відчуття втоми та загнаності може виникнути через банальну нестачу мікроелементів в організмі. А в підсумку – зниження уважності, погане запам’ятовування інформації. Якщо вам стало складно концентруватися і це відбувається з дня в день – зверніться до вашого сімейного лікаря. Він підкаже, які аналізи потрібно здати, щоб визначити, чи достатньо вашому організму “ресурсу” для нормального функціонування. Залежно від результатів аналізів та вашого стану, лікар також може порекомендувати до застосування дієтичні добавки, наприклад, ВАЗАВІТАЛ НЕЙРО від Української фармацевтичної компанії. До його складу входять вітаміни С, Р, В1, В2, В6, В12, екстракт гінгко білоби, обніжжя бджолине та ін. Він сприятливо впливає на стан нервової системи, допомагає зняти напругу, благотворно впливає на пам’ять людини.
Щоб отримати більш детальну інформацію про препарат – прочитайте інструкцію та обов’язково порадьтеся зі своїм лікарем.