Як покращити пам’ять не вдаючись до радикальних способів?

Як покращити пам’ять не вдаючись до радикальних способів?

нарушение памяти, деменция, улучшение кровообращения мозга

На погіршення пам’яті сьогодні скаржаться не тільки літні люди. Сучасний ритм життя з регулярними стресами впливає на стан пам’яті навіть молодих людей. Разом з пам’яттю погіршується здатність до концентрації. Що ще більше призводить до внутрішнього дискомфорту та зниження якості життя.

Існують різні способи поліпшити пам’ять – регулярні вправи-тренажери, корекція способу життя, дієтичні добавки та медикаменти. Давайте їх розглянемо.

Вправи-тренажери збудовані таким чином, щоб тренувати пам’ять та здатність до концентрації. Але відчутного результату з ними можна досягти через певний час і тільки при регулярних тренуваннях. На сьогодні існують різні курси з мнемотехніки, які здатні збільшити “обсяг пам’яті” людини. Також популярні ігри для комп’ютерів та смартфонів на розвиток пам’яті. Ключова ланка в яких – асоціації. Чим краще людина може працювати з асоціативним рядом, тим більше вона здатна запам’ятати.

Спосіб життя – ключовий фактор, який впливає на наше самопочуття в цілому. Щоб відчути себе краще, відчувати менше стресу досить ввести в своє життя медитації та прогулянки на свіжому повітрі, переглянути свої звички сну і харчування, позбутися шкідливих звичок, які безпосередньо впливають на здатність мозку – куріння та надмірного вживання алкоголю. Також важливо відстежувати свої почуття в момент стресових ситуацій та навчитися з ними справлятися – самостійно або за допомогою персонального тренера чи психолога.

Дієтичні добавки (БАД), які отримали свою силу від природи і є найбільш щадними засобами серед ліків, також можуть використовуватися для поліпшення пам’яті. Однією з лідерів по наданню такої дії є рослина гінкго білоба. Ще в Давньому Китаї її використовували для відновлення організму в цілому та покращення мозкової діяльності. У ній міститься багато необхідних людині амінокислот, полісахаридів, жирних та ефірних олій, фосфор, магній, залізо, селен, калій, кальцій, марганець, а також конденсовані таніни і білобаліди (останні є тільки в цій рослині). Білобаліди мають нейропротекторну дію.

Навіть сьогодні гінкго в числі найпопулярніших БАДів, дія яких спрямована на нормалізацію функціонування нервової системи. Такою є дієтична добавка від Української фармацевтичної компанії – “Вазавітал Нейро”. Ця дієтична добавка у вигляді капсул також сприяє поліпшенню мікроциркуляції крові в тканинах та органах, впливає на стан пам’яті і концентрацію, покращує здатність до навчання. Крім гінкго до її складу також входять:

вазавітал нейро
  • квітковий пилок-обніжжя;
  • вітамін В6;
  • аскорбінова кислота;
  • вітамін В1;
  • вітамін Р;
  • рибофлавін;
  • вітамін В12.

Завдяки такому складу Вазавітал нейро позитивно впливає на організм людини будь-якого віку – може використовуватися як студентами в період підвищених розумових навантажень, так і літніми людьми для зміцнення свого стану.

І нарешті, медикаменти, які застосовують для поліпшення пам’яті. Це більш радикальний спосіб і використовують його в складних випадках (склероз, амнезія), коли негативний ефект від фармакології може бути виправданий результатом вживання ліків. Ці препарати призначаються строго лікарем після обстеження пацієнта.

Як же захистити наш мозок від погіршення пам’яті? Є певні загальні правила, які допоможуть зберегти пам’ять.

  • Фокусуйтеся на тому, що відбувається. Якщо розмовляєте з кимось – фокусуйтеся на тому, що говорить співрозмовник. Якщо просто гуляєте – помічайте деталі, і те що відбувається навколо.
  • Відмовтеся від куріння, яке впливає на кровообіг у мозку. Більше часу проводьте на свіжому повітрі і не нехтуйте здоровим сном.
  • Не культивуйте в собі занепокоєння з будь-якого приводу. Тривожність – ворог вашої пам’яті, такий же, як і нікотин. Тому намагайтеся відслідковувати ті моменти, коли ви починаєте зайвий раз хвилюватися і знайдіть спосіб заспокоїти себе.

Дбайте про своє тіло та внутрішній стан, насолоджуйтеся життям і будьте здоровими!