Як поліпшити пам’ять та підвищити концентрацію?

стресс, стрес

Ви почали відчувати, що запам’ятовувати інформацію стало все важче? Щось і зовсім залишається поза увагою та вже на завтра не виходить пригадати те, що ви, скажімо, читали ще вчора? Причини погіршення пам’яті можуть бути різні, в тому числі і банальна втома. Яка, до слова, перестає бути “банальною”, якщо затягується та починає впливати на ваше життя і робить його не комфортним.

Але буває, що достатньо просто попрацювати над своєю пам’яттю, щоб поліпшити її. І ви будете відчувати радість від нових можливостей. Перестанете сподіватися на програми, функціонал яких покликаний нагадувати вам про все на світі. Ось кілька порад, які ми рекомендуємо спробувати.

Розвивайте увагу.

Саме увага – важлива складова пам’яті. Вона “відповідає” за переміщення інформації з короткострокової пам’яті в довгострокову пам’ять. Чим більше ви звертаєте увагу на якісь події, тим більша ймовірність, що ви їх запам’ятаєте. І навпаки – часто буває, що ви не запам’ятовуєте саме тому, що начебто і слухали, але не звертали увагу на те, що говорив спікер.

Крім того, іноді достатньо позбутися відволікаючих чинників, щоб сконцентруватися на важливому.

Перестаньте зубрити.

Ми звикли перед іспитами “зубрити” інформацію. Але чи надовго вона відкладається у вашій голові? Вивчати інформацію краще поетапно. (Саме тому регулярні заняття для студентів-школярів і придумані. Та не доведеться вивчати весь матеріал за ніч перед іспитом). Це стосується будь-якої інформації – будь то бухгалтерські проводки або закони Цивільного кодексу.

Крім того, досягти кращих результатів в запам’ятовуванні можна систематизуючи отриману інформацію, розсортовуючи її.

Застосовуйте секрети мнемоніки.

Мнемоніка – це спосіб запам’ятати інформацію. Наприклад, ви можете пов’язати термін, який вам потрібно запам’ятати, зі звичайним предметом, з яким ви вже добре знайомі. Краща мнемоніка – це та, яка використовує позитивні образи, гумор або новизну. Наприклад, ви можете придумати вірш або речення з геть відсутньою логікою, щоб запам’ятати потрібну вам дату.

Візуалізуйте.

Комусь замість мнемоніки більше підійде створення візуальних образів. Ви також можете звертати увагу на діаграми та графіки, які ілюструють інформацію. Якщо в статті немає ніяких візуальних підказок – створіть їх для себе самостійно. Намалюйте, побудуйте графік, головне, що потім це допоможе вам чітко згадати, про що йшла мова в матеріалах.

Читайте вголос та переказуйте.

Доведено, що читання вголос в рази покращує запам’ятовування. Крім того, корисно також переказати комусь те, що ви намагаєтеся запам’ятати.

Ці прийоми допоможуть впоратися з масивом інформації і краще її запам’ятати. Але якщо ж ви відчуваєте, що погіршення пам’яті – не єдиний симптом, який спостерігається у вас – зверніться до свого сімейного лікаря. Пам’ять може погіршуватися разом із загальним зниженням працездатності, депресією, недоліком певних вітамінів. Щоб дізнатися причину, вам може знадобитися консультація відразу декількох фахівців, а також здача аналізів.

вазавітал нейро

Якщо причиною погіршення пам’яті та здатності концентруватися стала нестача вітамінів, можна застосовувати дієтичні добавки на натуральній основі, наприклад, ВАЗАВІТАЛ НЕЙРО від Української фармацевтичної компанії. Вона зарекомендувала себе як надійний препарат-джерело вітамінів С, Р, В1, В2, В6, В12 та біологічно активних речовин рослинного походження, який рекомендується до застосування для нормального функціонування нервової системи та нейрональних структур. До її складу також входить екстракт гінкго білоба, який благотворно впливає на пам’ять.

Перед застосуванням Вазавітал Нейро рекомендуємо ознайомитися з інструкцією.