Затори на дорогах, постійний поспіх, недосипи – більшість із нас знайомі зі стресами від яких зводить шлунок. Занепокоєння часто призводить до переїдання, що негативно впливає на підшлункову залозу, кишечник та печінку. Як же насправді на ШКТ впливає стрес?
Наприклад, візьмемо виразкову хворобу. Як багато хто вже знає, більшість виразок виникає в результаті інфікування бактеріями Helicobacter pylori. Саме вони послаблюють захисну слизову оболонку стравоходу, шлунка або дванадцятипалої кишки. Далі кислота та бактерії подразнюють слизову оболонку та викликають запалення або виразку. Тобто ми бачимо, що прямо виразки та стрес не пов’язані. Але в той же час є дані, які свідчать, що стрес також призводить до запалення слизової оболонки, що дозволяє шлунковому соку дратувати чутливі стінки шлунка. А значить, проблеми зі шлунком не змусять себе чекати.
Стрес збільшує перистальтику кишечника та секрецію рідини. Ось чому після сильного стресу може навіть розпочатись напад діареї. Якщо такі зміни відбуваються регулярно, це сприяє зміні звичок кишечника. А отже, боротися з проблемами ШКТ буде все складніше. Варто зазначити, що гострий психологічний стрес може знизити больовий поріг людини, а значить проблеми зі здоров’ям відчуватимуться ще гостріше. Крім того, якщо постійні переживання та переїдання відбиваються ще й на роботі печінки, то це в свою чергу може спричинити новий ланцюжок запалень, таких як холецистит та інших розладів.
Боротися з усіма переліченими вище захворюваннями без консультації лікаря неможливо, тому що можна ще більше нашкодити собі. Тому при перших хворобливих симптомах після їжі, при нудоті і проблемах з виведенням жовчі, при температурі і болях в області шлунка, печінки або кишечника обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Якщо ви боїтеся, що вам призначать таку кількість ліків, від яких може стати ще гірше, вам слід знати, що для лікування проблем зі шлунком, підшлунковою та печінкою є відмінні засоби на рослинній основі.
Наприклад, препарат на основі лікарських трав Холедіус від Української фармацевтичної компанії, про який слід запитати у лікаря. У його складі такі компоненти як розторопша, витяжка із чистотілу, барбарису звичайного та підофілу щитовидного. Цей склад сприяє загоювальній, протиспазмалічній, знеболювальній та жовчогінній дії. Також його прийом сприятливо впливає на печінку, що дозволяє налагодити процес виведення жовчі.
Важливо пам’ятати, що прийом ліків має супроводжуватися нормалізацією режиму дня. Стресові ситуації, які впливають на самопочуття краще усунути, а на противагу їм – більше гуляти на свіжому повітрі та відчувати позитивні емоції. Вони, як відомо, також стимулюють наш організм до самолікування.