Як позбутися від впливу стресу на ваш імунітет?

Як позбутися від впливу стресу на ваш імунітет?

защитить иммунитет, захистити імунітет

На вулиці холодно і люди хворіють – цілком звично. На вулиці тепло, але люди все одно продовжують хворіти? Що ж не так? Звичайно ж відповідь в стані імунної системи. Так чому ж вона підводить, коли навколо тепло, співають птахи і залишається тільки насолоджуватися життям? Відповідь більш ніж проста – не тільки погода, а в основному, далеко не погода впливає на стан нашого імунітету.

А хто ж цей головний ворог нашого відмінного здоров’я? Стрес! Давайте розберемося чому.

З наукової точки зору вплив стресу на організм відбувається таким чином. Наш мозок розпізнає стресову ситуацію гіпоталамусом. Він акумулює сигнали і передає їх далі по ланцюжку – в гіпофіз. А чи пам’ятаєте ви, які основні функції гіпофіза? Правильно – вироблення гормонів. Так ось саме гіпофіз “віддає наказ” виробляти залозами гормони стресу. У цей час починає активно вироблятися кортизол.

Тут варто зазначити, що відносно стресу є й інша думка – що він мобілізує сили організму, а кортизол дає людині прилив енергії, необхідний для вирішення проблеми. Це переконання може бути вірним, але тільки якщо мається на увазі короткостроковий стрес, а не постійний, в результаті якого організм виснажується. А все тому, що тривалий вплив кортизолу може згубно позначитися на організмі. Чим більше виробляється кортизолу, тим менше в крові лейкоцитів, і тим менше організм здатний боротися з інфекціями. І так по колу.

Щоб такого не сталося, потрібно подбати про організм заздалегідь, наприклад, за допомогою відпочинку, медитацій і природних компонентів. Наприклад, в бальзамі ВІГОР від “Української фармацевтичної компанії” склад продуманий таким чином, щоб всі компоненти взаємодіючи між собою давали максимальний ефект.

Що ще впливає на імунітет?

Є чинники, які так чи інакше також впливають на здатність імунної системи вас захищати.

В першу чергу, це хронічна втома від недосипання, незбалансованого режиму дня та відсутності фізичної активності. Дуже часто людина захворює якщо кілька днів не спить достатню кількість годин. Організм просто відмовляється працювати в таких умовах!

А ще харчування, яким ми більше навантажуємо наші органи, не кажучи вже про постачання корисних мікроелементів для його функціонування. Є навіть спеціальний перелік продуктів, який повинен бути присутнім в раціоні, якщо ви хочете підтримати свій імунітет.

  • Багата на антиоксиданти зелень (брокколі, петрушка, листові овочі);
  • Часник до складу якого входять природний антибіотик алліцин;
  • Корінь імбиру, який можна вживати як в якості приправи, так і як окремий продукт;
  • Цитрусові (до речі, для підвищення імунітету рекомендують використовувати і цедру);
  • Морська риба, завдяки амінокислотам, необхідним для належного функціонування нашого організму.

Ще важливо – пити достатню кількість води, щоб процес обміну речовинами проходив без збоїв.

Ось так, подбавши про свій розпорядок дня, харчування та навчившись контролювати негативні емоції ви зможете істотно вплинути на рівень стресу, а значить і імунітет. Та не забудьте про приємний бонус, який зміцнить здатність протистояти хворобам – бальзам ВІГОР. До його складу входять кореневища лепехи, кореневища з корінням левзеї сафлоровидної, трава деревію, полин гіркий, листя м’яти, плоди кропу, квіти липи та ін. Перед початком прийому обов’язково проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем.