Як правильно обрати сорбент?

сорбеты, энтеросорбенты, сорбенти, ентеросорбенти

Ентеросорбенти – дуже важливі для нормального функціонування організму, особливо у разі отруєння чи прояву алергічної реакції. Сорбенти однаково необхідні як дорослим, так і дітям. Тому важливо вміти обирати такі препарати.

Перші кроки при отруєнні

Важливо відразу визначити, що стало причиною отруєння, тому що від причини отруєння часто залежить, який сорбент краще прийняти. Але перші кроки як правило, одні й ті самі:

  • промивання шлунка;
  • пиття води для запобігання зневоднення (якщо вода в організмі не затримується – можна почати розсмоктувати кубики льоду);
  • застосування сорбенту;
  • візит до лікаря (при гострих отруєннях не варто чекати регулярного прийому в поліклініці, а краще викликати невідкладну допомогу. Особливо якщо отруєння трапилося у дитини, і вона фізіологічно не може пити воду).

Як вибрати відповідний сорбент?

Залежно від причини отруєння можуть знадобитися різні сорбенти та речовини для очищення шлунка.

При отруєнні нітратами (кавуни, овочі до початку сезону), що супроводжується температурою, болем у шлунку та сильною слабкістю, перше, що потрібно зробити – це промити шлунок розчином марганцівки чи солі. Така дія допоможе впоратися з нітратами, що залишилися в організмі і не дати їм потрапити в кров. Після цього можна випити активоване вугілля або універсальний сильнодіючий сорбент МАКСІСОРБ.

При отруєнні алкоголем (алкогольна інтоксикація) також важливо спочатку промити шлунок теплою водою, випити проносне та застосувати сорбент. Найкращим у цьому випадку буде діоксид кремнію (активна речовина сорбенту Максісорб). Діоксид кремнію має здатність не тільки знімати похмільний синдром, але й набагато сильніше за інші сорбенти всмоктувати токсичні речовини.

При отруєнні грибами (а отруєння отримати можна як отруйними грибами, так і їстівними – якщо збирати їх у відповідних місцях) головні симптоми – температура, головний біль, відтік крові від кінцівок (руки та ноги стають холодними), сильна діарея, ядуха та судоми. Також під час сильного отруєння грибами можуть виникнути галюцинації та порушення дихання. Отруєння грибами може призвести до смерті тому перше, що потрібно зробити – це викликати швидку допомогу. До її приїзду промити шлунок за допомогою содо-сольового розчину. Після випити адсорбенти (Атоксіл, Максісорб, Активоване вугілля) та чекати на приїзд лікаря.

У разі отруєння у дитини за наявності кількох симптомів (температури, діареї, сильної слабкості, втрати свідомості, задишки та ін.) потрібно негайно звертатися до лікаря або викликати швидку допомогу, тому що не завжди є можливість викликати блювоту (за її відсутності) і промити шлунок. А від швидкого реагування батьків залежить, наскільки важкими будуть наслідки отруєння.

максисорб, максісорб, maxisorb

У той же час, завжди в аптечці вдома і в будь-якій подорожі має бути універсальний сорбент, який впорається з першими ознаками отруєння та запобігатиме поширенню токсинів в організмі. Ви можете вибрати такий сорбент, як Максісорб від Української фармацевтичної компанії з активною речовиною діоксидом кремнію. Його застосування дозволено як дорослим, так і дітям, починаючи з 1 року. Продається Максісорб у зручних пакетах та флаконах і представляє собою порошок для приготування оральної суспензії. Такий ентеросорбент допоможе уникнути багатьох проблем зі здоров’ям у подорожах, коли часто стикаєшся з малознайомими стравами та не знаєш, як на них відреагує організм. А також при отруєнні нітратами та іншими речовинами.