Як розпізнати небезпечний кашель у дитини?

опасный кашель у ребенка, небезпечний кашель у дитини

Як тільки батьки чують кашель у своєї дитини, вони відразу б’ють переполох, намагаються поставити діагноз за описом в інтернеті, дзвонять друзям та бабусям, щоб дізнатися, що ж із цим робити. Але у той же час, коли вони дзвонять до свого сімейного лікаря, найчастіше він їм радить зберігати спокій.

Звичайно ж, кашель ніхто не пропонує ігнорувати. Важливо зрозуміти його причину (алергія, ГРВІ, запалення, потрапляння стороннього предмета в дихальні шляхи та ін.), щоб по можливості зняти дратівливий фактор. Також слід відстежити, чи не підвищена у дитини температура.

Види кашлю та причини

Залежно від причини кашлю та його характеру педіатр звичайно порадить те чи інше лікування. Але ще до візиту до лікаря характер кашлю можна “почути” – просто прислухавшись до звуків, які видає дитина. Наприклад, гавкаючий кашель вказує, що роздратування відбувається у гортані, а глибокий різкий кашель – що у трахеях чи бронхах.

Також поділяють сухий кашель та кашель з мокротинням. Сухий найчастіше вказує на ГРВІ. Крім того, після кількох днів він переходить у кашель з мокротинням (продуктивний).

Продуктивний кашель говорить про інфекційне захворювання, часто вказує на бронхіт або навіть пневмонію (запалення легенів).

микстура детская от кашля, мікстура дитяча від кашлю

За відсутності температури та явних ознак алергії можна лікувати кашель вдома – рясним теплим питтям, безрецептурними препаратами з аптеки, наприклад, Мікстурою дитячою від кашлю від Української фармацевтичної компанії. Але зайвим проконсультуватись із педіатром ніколи не буде.

Також полегшити стан дитини допоможе зволожувач повітря у дитячій кімнаті. Завдяки його роботі дихальні шляхи будуть достатньо зволоженими, а мокротиння буде легше виходити із кашлем.

Як розпізнати кашель при алергії?

Найчастіше кашель, який викликаний алергією, супроводжується іншими характерними симптомами:

 • задишкою;
 • набряклими віками;
 • чханням;
 • свербінням, у тому числі шкірних покривів.

Найчастіше це саме сухий кашель, який може спровокувати хрипи. Якщо не прибрати подразник, цей процес ризикує перейти в хронічний і навіть перерости в астму. Це небезпечно для дитини і може сильно вплинути на якість її майбутнього, тому необхідно пройти обстеження та знайти причину, яка викликала алергію.

Як розпізнати кашель при застуді?

Буває, що дитина застудилася і разом з кашлем можуть з’явитися інші симптоми:

 • нежить;
 • біль в горлі;
 • температура;
 • збільшення лімфовузлів.

Застуда зазвичай проходить на 7 день. Якщо стан дитини погіршився, наприклад, сильно підвищилася температура або з’явилася задишка, необхідно негайно звернутися до лікаря.

Як розпізнати пневмонію?

Пневмонія найчастіше – це результат погіршення стану здоров’я дитини при вірусному захворюванні. Також пневмонія може бути бактеріальною, і від цього залежить схема лікування. Тому за таких симптомів потрібно обов’язково звернутися до лікаря:

 • висока температура;
 • утруднене дихання;
 • кашель;
 • втома, блідість шкірних покривів.

Під час лікування пневмонії часто лікар виписує антибіотики. Але все залежить від причини, якою спричинено це захворювання.

Якщо ж у дитини застуда, можна використовувати Мікстуру дитячу від кашлю, до складу якої входять екстракт алтейного кореня сухого та екстракт солодкового кореня сухого. Ці компоненти допоможуть її дихальним шляхам прийти в норму та повернутися до активного життя. Також під час хвороби дитині потрібно забезпечити відпочинок та приємні емоції.