Як зміцнити нервову систему та позбутися від стресу?

Як зміцнити нервову систему та позбутися від стресу?

нервная система, стресс, нервова система, стрес

Час, в якому ми живемо з стрімким ритмом життя, а особливо після пандемії, наповнений стресами та занепокоєннями. Шукати в такий час віддушину і спокій можна в різні способи. Це може бути спорт, хобі, прогулянки на природі. Існують різні способи позбутися від занепокоєння та навчитися управляти своїм стресом в різних ситуаціях.

Давайте розглянемо, які це способи боротьби зі стресом.

  1. Спорт і вправи. Не обов’язково ставати професійним спортсменом, щоб боротися зі стресом в такий спосіб. Чому ж цей спосіб такий важливий? Тому що тривалі вправи допомагають знизити рівень гормону стресу – кортизолу. Крім того, займаючись фізичними навантаженнями регулярно, ви покращуєте якість сну.
  2. Ефірні олії. Це ще один спосіб, який допоможе розслабитися. Відомо, що олія лаванди, іланг-ілангу, сандалу, герані заспокоює нервову систему. Ароматерапія покращує настрій, зменшує занепокоєння та благотворно впливає на сон.
  3. Харчові звички. Дуже важливо не тільки поліпшити свій раціон, але і позбутися від тих звичок, які негативно впливають на раціон. Наприклад, надмірне споживання кофеїну. Так як кофеїн навпаки викликає занепокоєння, його споживання краще обмежити.
  4. Вільний час у колі близьких. Приділяючи час людям, з якими ви відчуваєте себе комфортно, ви розслабляєтеся і відчуваєте менше стресу. Тепла сімейна обстановка допомагає позбутися від занепокоєння та отримати більше позитивних емоцій.
  5. Сміх. Сміятися корисно – ми всі чули про це. Але які є обґрунтування? Справа в тому, що сміх знімає напругу м’язів і призводить до розслаблення в тілі. Є припущення, що сміх також здатний в довгостроковій перспективі поліпшити відгук імунної системи. Але дослідженнями даний факт поки не доведений. Проте, управляти стресом краще з посмішкою та позитивним настроєм.
  6. Йога. Є різні стилі йоги, ви можете спробувати різні, щоб визначити, який саме вам більш комфортний. Але у всіх них головне завдання – об’єднання розуму та тіла. Окремий напрямок – йога-терапія також рекомендується вивчати виключно з досвідченим вчителем, так як вплив на органи та системи людини досить великий і вимагає спостереження за отриманими результатами.
  7. Дієтичні добавки. Звичайно ж, не завжди стрес можна перемогти тільки зовні, впливаючи на тіло. Дефіцити вітамінів та мінералів часто призводять до ослаблення організму. Тому їх запаси потрібно поповнювати. Є цілий список корисних рослин, добавок та мінералів, які сприятливо впливають на нервову систему, заспокоюють її і знижують рівень стресу. Валеріана, зелений чай допоможуть заспокоїти нерви, гінкго білоба – поліпшити пам’ять і здатність концентруватися. Остання здатна покращувати циркуляцію крові в тканинах та надавати загальнозміцнюючу дію. Крім того, ці рослини входять до складу різних БАДів і препаратів, які можна купити в Україні.

Вибираючи добавки і препарати для зміцнення нервової системи та загального стану організму звертайте увагу на перевіреного виробника. А також уважно ознайомтеся зі складом препарату.

Одним з препаратів, який допоможе зміцнити нервову є ВАЗАВІТАЛ НЕЙРО від Української фармацевтичної компанії. Крім головного компонента – гінкго білоба до складу препарату також входить квітковий пилок та вітаміни, необхідні для здорового функціонування нервової системи – С, Р, В1, В2, В6, В12. Завдяки натуральному складу купити Вазавітал нейро можна без рецепту, але перед вживанням рекомендується ознайомитися з інструкцією.