Які трави принесуть здоров’я серцю?

травы для сердца, здоровье сердца

Від серцево-судинних захворювань страждають люди різного віку. На роботу серця впливає і ритм життя, і харчування, і спадковість, і багато інших факторів. Іноді досить почати вести здоровий спосіб життя, і стан судин поліпшується, а серце починає працювати як годинник. Але найчастіше цього недостатньо. Звичайно ж, вирішувати проблеми з серцево-судинною системою повинен лікар, тому при виникненні будь-яких насторожуючих симптомів потрібно звертатися саме до професіонала. А ми в цій статті розглянемо, як можна підтримати роботу серця натуральними засобами та які трави сприяють правильній роботі судин.

Як проявляються проблеми з серцем та судинами?

Люди часто не помічають перших симптомів, які вказують на проблеми з серцево-судинною системою. Наприклад, біль за грудиною, що може віддавати і в шию, і в ліву руку може довго ігноруватися. Є й інші симптоми, на які слід звертати увагу відразу по їх появі:

  • порушення ритму серця (занадто часте або з завмиранням серцебиття – привід звернутися до лікаря негайно);
  • відчуття нестачі повітря;
  • підвищення температури тіла, яке супроводжується запамороченням;
  • виражена слабкість в кінцівках;
  • загальна слабкість;
  • коливання рівня артеріального тиску.

Завжди потрібно пам’ятати, що чим раніше пацієнт діагностує у себе захворювання серця, тим менше ризику для його здоров’я і життя. І звичайно ж, легше попередити серцеві розлади, ніж вилікувати.

Які трави корисні для серця та судин?

Різні трави слід застосовувати при певних проблемах. Немає універсальної рослини, яка б вирішувала всі проблеми. Тому краще знати, які лікарські трави слід використовувати в тій чи іншій ситуації.

Якщо серце не справляється з навантаженням і перекачує менший об’єм крові, ніж потрібно організму, у людини може з’явитися задишка, кашель та зміна кольору покривів шкіри. Серцева недостатність потребує медикаментозної корекції. Вона спрямована на поліпшення біохімічних процесів в серцевому м’язі, а в разі виникнення набряків – на їх зменшення. Тим не менш, є певні трави, які у складі гомеопатичних ліків здатні позитивно впливати на процес корекції серцевої недостатності. До цих трав належать горицвіт та наперстянка.

Горицвіт – один з найпопулярніших компонентів гомеопатичних ліків для серця, так як виявляє седативну дію, має антиаритмічні властивості та здатний збільшувати ударний обсяг крові.

Виникнення тромбів – ще одна серцево-судинна проблема, якої слід побоюватися людині. Згустки крові, які можуть утворитися в судинах сильно ускладнюють, а то і зовсім припиняють кровообіг. Таке явище стає причиною інсультів, інфарктів міокарда та навіть некрозу тканин людини.

Щоб тромби не утворювалися можна використовувати трави, які мають антикоагулянтний ефект, тобто розчиняють кров’яні згустки. До таких відносять арніку. Завдяки активній речовині – арніцину, яка входить до її складу, арніка здатна розріджувати кров та розширювати коронарні судини.

Розширювати судини та надавати спазмолітичну дію здатна м’ята. Також вважається, що її вживання здатне регулювати рівень холестерину, тому рекомендують використовувати при приготуванні різних страв та напоїв. М’яту застосовують і при проблемах зі шлунком, ця рослина одна з найпопулярніших в гомеопатії.

Часто до складу гомеопатичних ліків від серцевих захворювань входить ялівець. Все завдяки його діуретичним та жовчогінним здібностям. Особливо корисним його вважають при набряках серцевого походження.

кардиолин, кардіолін, cardiolin

Витяжки з горицвіту, м’яти, ялівцю та арніки зібрані в препараті від Української фармацевтичної компанії під назвою “Кардіолін”. Це краплі з приємним ароматом, які слід приймати при серцевих розладах.

КАРДІОЛІН надає кардіопротекторну та антиоксидантну дію. Препарат також пригнічує процеси перекисного окислення ліпідів, підвищує активність антиоксидантних ферментів, підтримує енергетичний баланс клітин, стимулює синтез аденілових нуклеотидів, глікогеноліз, сприяє збільшенню активності ряду ферментів циклу Кребса.

Кардіолін може бути призначений дорослим при нейроциркуляторній дистонії, неврозах серця, ішемічній хворобі серця (стенокардія напруги I-II ФК).

Перед початком застосування препарату рекомендується проконсультуватися з лікарем!

Застосування препарату не рекомендується при депресії, алкоголізмі в анамнезі, якщо пацієнт вже приймає препарати, що містять спирт.

Для отримання інформації про всі протипоказання слід ознайомитися з інструкцією.